.

F16682 FPV 2.4 G 2W 2000mW Мини Радио Сигнал Бустер Засилувач Модул за Фантомски РК Предавателот FPV се Прошири Опсегот
Гледање

FPV 2.4 G 2 W 2000m W Мини Радио Сигнал Бустер Засилувач Модул за DJI Фантом РК Предавателот FPV се Прошири ОпсеготОпис : Точка Име : 2.4 G 2 W Сигнал БустерМатеријал : алуминиум CNCВлезен Напон : 5 V15 VПредавателот Стекнат : 11d B ±1.5 d BБучава Слика : ≤3.0 d BТекст моќ опсег : 4d Bm20d BmМаксимална излезна моќност : 33d Bm(2 W)Операција Напон : 5 V15 VРаботата на струјата : ≤400maРаботни индикатор : СинаВлезен приклучок : RPSMA Женски (Надворешниот темата внатрешен дупка)Излезниот приклучок : SMA Женски (Надворешниот темата внатрешен pin)Големина : 62*32*10мм (без антена,монтажа и моќ кабел)Тежина : 36 G (без антена)Карактеристики : Дизајниран за FPV, со мали димензии, мала тежина и топлина дисипација.Користејќи широк влезниот напон дизајн, 5 V15 внесување на текст може да биде.Корисниците може или да се користи надворешен напојување, исто така може да користите напојување доаѓаат со предавател .CNC произведени со користење алуминиум легура школка,одиграме добар ефект на ладење,исто така, игра одлично оклопна функција.Намалување на пречкиAnswer : ___________________________ Note : Работна температура е нормален феномен, корисници, не грижете се.Ве молиме да се соберат на антената пред дополнување на.

DEN 1447.20
1pcs VM006 1-6S LiPo Батеријата Точни Батеријата Напон Метар LCD екран со Течни Кристали Алармот
Гледање

Точка Име : VM006 16 S Li Po Батеријата Точни Батеријата Напон Метар LCD екран со Течни Кристали е Применливо Батеријата Пакет : 16 S Li PoОперативен напон : DC 3.027.0 V напон Аларм подесување : 2.04.0 V (повлекува од 0,05 V) Напон резолуција на екранот : 1m V Напон, детекција точност : + / 10m V (лош квалитет на батеријата може да биде надвор од опсег) Quiescent Струја : Статични моќ : Случајот Големина : 65x27x13mm(+ / 1mm)LED светло жица должина : 500mmВолтметар нето тежина : 12gСветлината жица нето тежина : 2g Карактеристики : 1...

DEN 213.00 226.08
Крстот РК 1:10 единствена оска за приколка
Гледање

Крстот РК 1 : 10 единствена оска за приколка Објект : КросРК 1 : 10 единствена оска за приколка Слика : доаѓа во комплет, треба да се diy, приколката е во бело на обоен во боја

DEN 5760.00
M0192 Пред Заштита на Дното Плоча За 1/10 Далечински Управувач РК Камион СЕДИШТЕТО 727 Резервни Делови
Гледање

Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

DEN 220.00 231.84
Brushless Измена Комплет 25A Водоотпорен ESC 2-3S 2440 Мотор За 1/16 1/18 Скала Модели Далечински Управувач Автомобил РК Автомобил WP-S16-RTR
Гледање

Brushless Измена Комплет 25 A Водоотпорен ESC 23 S 2440 Мотор За 1 / 16 1 / 18 Скала Модели Далечински Управувач Автомобил РК Автомобил WPS16RTRДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : Brushless Измена Комплет Пакет : 1set( моторни и esc) Brushless 2440 Motor KV : 4150 KV Max Струја : 25 A Неактивен Струја : 1.2 v T : 8 D Отпор : 0.113 ohm Окно : 2.3 mm Должина : 40mm Надворешниот Дијаметар : 24mm Линија Должина : 50mm Нето Тежина : 66g Предложи ESC : 25 A Мобилен Грофот : 2 Гром Дупки Големина : 16mm*16mm Топ Тема : M3 Врска : 3.5 25 A Водоотпорен ESC WPS16RTR Продолжува. / Пукна : 25 A / 90 A Отпор : 0.005 ohm Автомобил е Применливо : 1 / 16 1 / 18 Скала Моторни Лимит : 2 S Lipo 6 Ni MH клетки : На патот : ≥12 T; Offroad : ≥18 T; 2040 Големина Моторни 3 S Lipo 9 Ni MH клетки : На патот : ≥18 T; Offroad : ≥24 T; 2040 Големина Моторни Оценка Напон На Акции за Ладење Вентилатор : Без Ладење ВентилаторВграден БЕК : 6 V / 1 A(Switch Mode) Програмата Порта : Rx Жица Димензија : 36*28*21mm Нето Тежина : 38g Задоволството на Клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето.

DEN 2155.20
Супер Мини СП Трки F3 Лет Контролор 2-5s Вграден БЕК w/ Компас & Барометар за DIY FPV Трки Летало Quadcopter F18729
Гледање

Супер Мини СП Трки F3 Лет Контролор 25s Вграден БЕК w / Компас & Барометар за DIY FPV Трки Летало Quadcopter 210 250На SPRacing F3 Мини дизајн е : Иновативни Нови, паметни и практичен дизајн карактеристики.Флексибилни Аглите се отстранува за микро рамки, копчиња и transponder може да се одделат и се преместени.Издржливи Иакодупка конектори за сите главни I / O за несреќадоказ за инсталација.Пластовидно Монтирање на вашиот PDB или на OSD.Компактен Центар на PCB мерки 36x24mm, главната област 36x36mm, transponder дел е 36x6mm, целиот одбор само 36x43mm.Професионални Симетрични, Уредни и Чисти.Тој беше дизајниран од страна на водството на инвеститорот на Cleanflight да се поспособни отколку претходната генерација STM32 F1врз основа одбори и да го поставите репер за целосно опремен STM32 F3базирани мини одбор.Спецификација : 36x36mm одбор со 30.5 mm за монтажа дупкиТежина ~7 грамаSTM32 F303 ПРОЦЕСОРОТ, 72 Mhz inc FPUСлот за Micro SD картичка (SD / SDHC, до 32 GB)MPU9250 акцелеметарски / жиро / компасBMP280 барометар5 V модератор за дополнување приемникот и на мали servos2 Притисни Копчиња2 IR Led диоди и единствен код за трката transponderMicro USB приклучок1x 2pin иакодупки за pin насловите за Директно Поврзување на 25 S Батеријата (25 V Max)8x 3pin иакодупки за pin насловите за ESC / Серво врски1x 2pin иакодупки за pin насловите за UART31x 6pin иакодупки за pin насловите за UART1 и PPM (за стандардни Serial RX / SBPPM води)1x 3pin иакодупки за pin насловите за Telemetry / LED Лента1x 3pin иакодупки за pin насловите за Ѕвончето излез1x 2pin иакодупки за pin насловите за RSSI и батеријата тековниот мониторинг1x 3pin иакодупки за JSTZH приклучок за Спектар Сателитски примачите.

DEN 1716.00
M0196 Диференцијални Брзина Кутија За 1/10 Далечински Управувач РК Камион СЕДИШТЕТО 727 Резервни Делови
Гледање

Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

DEN 209.00 219.84
2 ПАРЧИЊА MOSEWORTH 2S РК Lipo батеријата 7.4 v 1100mAh 35C За рк авион летало автомобил Wltoys a959 Бесплатен превозот
Гледање

2 S РК Lipo батеријата 1100m Ah 35 CСпособен за максимален непрекинат празнење стапки до 35 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните LiPo батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси...

DEN 718.00 816.00
РК 25A Водоотпорен ESC 2S 3S 2-3S Lipo БЕК 6V@1А NiMH 2440 Мотор За 1/16 1/18 Скала Модели Далечински Управувач Автомобил WP-S16-RTR РК Автомобил
Гледање

РК 25 A Водоотпорен ESC 2 S 3 S 23 S Lipo БЕК 6 [email protected]А Ni MH 2440 Мотор За 1 / 16 1 / 18 Скала Модели Далечински Управувач Автомобил WPS16RTR РК АвтомобилДобредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.Брза испорака , и да се обезбеди Следење на бројНие сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Убав ден за вас : ))Предмет : 100% Нов 25 A Водоотпорен Brushless ESC Пакет : 1piece 25 A Водоотпорен ESC WPS16RTR Продолжува. / Пукна : 25 A / 90 A Отпор : 0.005 ohm Автомобил е Применливо : 1 / 16 1 / 18 Скала Моторни Лимит : 2 S Lipo 6 Ni MH клетки : На патот : ≥12 T; Offroad : ≥18 T; 2040 Големина Моторни 3 S Lipo 9 Ni MH клетки : На патот : ≥18 T; Offroad : ≥24 T; 2040 Големина Моторни Оценка Напон На Акции за Ладење Вентилатор : Без Ладење ВентилаторВграден БЕК : 6 V / 1 A(Switch Mode) Програмата Порта : Rx Жица Димензија : 36*28*21mm Нето Тежина : 38g Задоволството на Клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

DEN 1147.20
RCAWD Истражувачки Центар Превозникот Волан Блокови Исправени во Собата Лево Десно За Рк Автомобил 1/10 HPI RS4 113708 RS4001 6061-T6
Гледање

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : истражувачки центар превозникот За РК Возило Тип : РК Автомобил Скала : 1 / 10 Боја Опции : Многоцветни Материјал : машински легура на алуминиум машински CNC Легура на Алуминиум , 6061T6 Пакет Количина...

DEN 760.00 864.00
Висока прецизност 2 in1 РК Lipo Батеријата е слаба волтметар Тестер Индикатор 1S-8S LED Батеријата Низок Напон Аларм Ѕвончето
Гледање

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или треба и други производи...

DEN 94.08
RCAWD HPI RS4 Пред Задна Осовина Превозникот Зглоб Исправени во Собата Лево Десно За Рк Хоби Автомобил 1/10 HPI RS4 113708 RS4003 6061-T6
Гледање

Добредојдовте На RCAWDИме на производ : центар превозникот За РК Возило Тип : РК Автомобил Скала : 1 / 10 Боја Опции : Многоцветни Материјал : машински легура на алуминиум , машински CNC Легура на Алуминиум , 6061T6 Пакет Количина...

DEN 588.00 864.00
Rctimer 40A ESC SimonK Фирмверот OPTO со Црвена Зелена LED T40A-S 2-6S LiPo Брзина Контролори
Гледање

Производ Функција Илустрира : Европската социјална повелба на мултиcopter brushless мотор со посебен дизајн за мултиcopter авиони, Гас крива слободно да се постави и да ги отстрани кочница функција...

DEN 1439.52
F17350 4Pcs JXD 509V 509W 509G Абажур за РК Летало JXD Quadcopter Hexacopter 4/6 Оска Жиро UAV
Гледање

4 Pcs JXD 509 V 509 W 509 G Абажур за РК Летало JXD Quadcopter Hexacopter 4 / 6 Оска Жиро UAVБренд име : JXDМодел : JXD50909Пакување вклучуваат : 4 Pcs Абажур

DEN 70.00 76.32
Спојката Бел 14T Опрема Имајќи Спојки Чевли Извори Конус&Мотор Орев Flywheel Собранието За 1/8 RC Модел Nitro Автомобил HPI HSP Traxxas
Гледање

1set Спојки Бел 14 T Опрема Flywheel Собрание, Имајќи, Спојки Чевли, Извори, Конус & Мотор Орев За 1 / 8 РК Хоби Модел Nitro Автомобил HPI HSP Traxxas Axial HimotoСкала : 1 : 8Бренд : RCAWDПредмет Бр...

DEN 494.00 618.24
Rctimer Мини 20A ESC OPTO SimonK Фирмверот Брзина Контролори Мини-20A
Гледање

ESC Карактеристики : Специјално за Мултиcopter, гас за да одговорат брзо;Одговараат за гас, кој може да компатибилен и со мотор;Пригушување сигнал е извртени пар кабел, намалување на crosstalk додека сигнал на пренос од бакарна жица и лет стабилни;Максимална refresh фреквенција до 500 Hz гас сигнал, компатибилен со сите лет контроли;Употреба новиот процес ултраниска отпорност MOSFET со miniaturization, и сите удари се N MOS со висок издржи струја;Minaturization дизајн, Mini16 / 20 A со високи перформанси capacitor fliter на одборот, тежина се намали на 2g, исто така, веќе се згусне на PCB бакар специјално и ниска топлина за мали авиони...

DEN 645.00 805.92
4/6 Компјутери Tarot 6S 380KV 4008 4108 Brushless Мотор за РК Multicopters TL68P07 F10271
Гледање

Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање, ако има било какви барања,ве молиме контактирајте со нас слободно...

DEN 4416.00 4799.52
година Нови Вистински Рк Boscam Cm210 720p Hd Мини Камера Fpv Камера W/најлон Пан Навалите Ptz И Серво за f450 quadcopter
Гледање

Boscam CM210 720 P HD Мини FPV AIO Камера W / Најлон Пан Навалите PTZ и Серво За Авиони Фотографија Quadcopter1 X CM210 Камера1 X Камера Gimbal и Серво1 X FPV предавателот кабел1 X AV кабелОваа камера е светлина и лесно да се инсталира ,следење со 90° широк гледање ,автоматски да се префрлите помеѓу ден и ноќ режим .Карактеристики : Камера : 1 / 3" 540 TVL SONY Чип0.01 ЛУКС минимална осветлување2.1 mm / 2.8 mm / 3.6 мм леќа опционално, по дифолт ние ќе брод во 3.6 мм леќаВграден МИКРОФОН3pin FPV предавателот кабел (без аудио)Димензија : 30мм X 30мм X 10ммНето тежина 14gВАШИНГТОН 912 V моќност1.0 Vpp / 75ohm аналоген видео излезPT : Хоризонтална ротација опсег : 180 сте.Хоризонтална ротација брзина : 100 сте. / sТилт ротација опсег : 130 сте.Тилт ротација брзина : 100 сте. / sДимензија : 32милиметри X 28mm X 65mmНето тежина : 42gЗабелешкаМоделот на R / C далечински контролер поддржани од овој FPV системи : FUTABA FF7, FF8, FF9, T9 Z, T12 MZ и T14 MZ.На адаптер не е вклучена.1...

DEN 1915.20
1pc 1.5 1.75 2 2.5 2.75 3 3.5 4 Про Алуминиум Фабрика Посебни Drilled За РК Авион 3 Ножеви
Гледање

1 парчиња 1.75" 2.5" 2.75" 3" 3.5" 4" 4.5" Про Алуминиум Фабрика Посебни Drilled За РК Авион 3 Ножеви45mm=1.75"51mm=2"64mm=2.5"70mm=2.75"76mm=3"89mm=3.5"102mm=4"ПревозотСите предмети се испраќаат од нашиот магацин еднаш процесирање на нарачката и цел пакување е завршен...

DEN 495.84
Gimbal Одредување Одбор (погоре) G-3D-Z-12 (M) за Walkera G-3D Brushless Камера Gimbal Делови Додатоци Бесплатен Превозот
Гледање

Walkera G3 D Brushless Камера Gimbal Делови Gimbal Одредување Одбор (погоре) G3 DZ12 (M) Бесплатен ПревозотОпис : Brand Name : Walkera Точка Име : Gimbal одредување одбор(погоре) Предмет БР...

DEN 650.40
1 Парче 1.5 1.75 2 2.25 2.5 2.75 3 Пластични Проп Фабрика Со Алуминиумски Врати РК Авион Фабрика
Гледање

Големина1.5"=38mm1.75"=45mm2"=51mm2.25"=57mm2.5"=63mm2.75"=70mm3"=75mmПакетот вклучува : 1pcs Пластични Фабрика со Алуминиумска плочаБоја : Бела, Жолта, Сина, Црвена и Црна боја за да изберете, ве молиме имајте во предвид каква боја сакате, кога се платени,ако не,ќе испрати по случаен избор, ви благодариме.ПревозотСите предмети се испраќаат од нашиот магацин еднаш процесирање на нарачката и цел пакување е завршен...

DEN 225.00 225.12
CNC Алуминиум Легура 3inch 75mm Spinners Drilled РК Бензин Авиони Spinners За DLE 30 35 55 ра 60 DLA EME MLD MVVS 3W DA
Гледање

Спецификации : 2 Ножеви 3'' (76mm) Посебни Drilled Алуминиум Фабрика за DLE30 Бензински МоторАпликацијата Области : се користи за DLE30 / 55, DA50 / EVO54, MLD35 / 70Карактеристики : 1...

DEN 947.04
4101mm CNC Елоксирани Алуминиумски Drilled РК Фабрика За DLE85/111 DA100/DA85/3W 100/3W55/3W50/EVO58
Гледање

4"101mm CNC Елоксирани Алуминиумски Drilled РК Фабрика За DLE85 / 111 DA100 / DA85 / 3 W 100 / 3 W55 / 3 W50 / EVO58СпецификацијаГолемина : 4 "Карактеристики : 1...

DEN 1261.92
CNC Легура Масло Шише Капаче на резервоарот капа резервоарот капак поставите for1/5 HPI baja 5b КМ ROVAN
Гледање

CNC Легура Масло Шише Капаче на резервоарот капа резервоарот капак поставите for1 / 5 HPI baja 5b КМ ROVAN

DEN 576.00
Бесплатен Превозот!! Издувни цевки silencer пригушувач Одговара за BAJA LT LOSI КМ HSP HPI РК Брод
Гледање

Бесплатен Превозот!! Издувни цевки silencer пригушувач Одговара за BAJA LT LOSI КМ HSP HPI РК Брод

DEN 843.00 1094.40
Pixhawk PX4 Воздух Брзинометар Airspeed Сензор Мерач со Диференцијални Pitot Цевка Airspeed Метар/ Мерач Цевка 4525DO
Гледање

Карактеристики : На модифицирана верзија на airspeed цевка усвојува 4525 DO дигитални диференцијални притисок сензор, I2 C комуникација, погоден за Pixhawk PX4 оригиналниот фирмвер Различни од аналогни диференцијални притисок сензор за APM, тоа може да се користи со APMПакетот Вклучува : 1 x Airspeed Модул1 x Pitot Цевка1 x Силикони Цевка1 x 4 Pin Кабел

DEN 2731.20
5pcs За HSP 1/10 4WD Електрични РК Автомобил 540 550 Моторни Монтирање 03007 Летање Риба Кабриолет Камион 94123 94111 94107 94118 Про Додатоци
Гледање

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )ОЕМ ODM Услугата е Достапна,ни испрати Истрага за повеќе детали.100% Нови.Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Моторни МонтирањеПакетот Вклучува : 5 ПарчињаКомпатибилен со : HSP 1 / 10 4 WD РК Автомобил Летање Риба Кабриолет Камион 94123 94111 94107 94118Забелешка : Проверете ги вашите специфични модел е прирачник за компатибилност,или Контактирајте со нас...

DEN 335.52
Пестициди прскање Пумпа проток прилагодливи далечински switch 25A тековната за DIY Земјоделски мулти-роторот UAV беспилотни летала додатоци
Гледање

​Пестициди прскање Пумпа проток прилагодливи далечински switch тековната за DIY Земјоделски мултироторот UAV беспилотни летала пестицидиДимензии : 42mm (должина) * 15mm (ширина) * 8мм (H) за контрола на линија должина 300мм, 150mm силиконски кабел output Power Набавка : Електромеханички управувач дел може да се пристапи со користење на примената висок притисок приемник, Пумпа моторни напојување 3 V30 V (Забелешка : Моторни оценет напон и напојување за да се совпадне со цел да се избегне оштетување на моторните и брзина контролер дел од гувернерот максимална моментален струја : 140 A, одржлива тековна : 25 A 1 .Скенира QR код...

DEN 638.00 671.52
Генерички Hubsan X4 H107D Далечинска контрола на авиони додатоци пакет батеријата моторни домување правец на сечилото Smart cover
Гледање

1pcs случај+4set вентилатор +4pcs светилка школка set +4pcs нога +2 парчиња батеријата +4pcs моторни+1pcs Smart cover

DEN 812.00 854.40
7oz 200A Висока Моќност Тековната Секција одбор ESC дистрибуција плоча за земјоделски Растенија UAV Летало додатоци
Гледање

​7oz 200 A Висока Моќност Тековната Секција одбор ESC дистрибуција плоча за земјоделски Растенија UAV Летало додатоци Опис : ESC Број : 48 Висока Струја : 200 A Бакар : 7 унци Тежина : 9.7 g Дијаметар : 50mm Завртка Бленда : 1 М3 .Скенира QR код...

DEN 269.00 283.20