.

Генерички Hubsan X4 H107L Далечинска контрола на авиони додатоци пакет батеријата моторни домување правец на ножот
Гледање

1pcs +4set вентилатор +2 парчиња светилка школка set +4pcs нога +1pcs батеријата +2 парчиња мотор

DEN 584.00 614.40
EBOYU(TM) Syma Делови Х5 X5C X5C-1 Пропелери Заштитник Чувари Слетување Пропадна Вклучена Монтажа Завртки за РК Quadcopter Играчка
Гледање

EBOYU(TM) Syma Делови Х5 X5 C X5 C1 Пропелери Заштитник Чувари Слетување Пропадна Вклучена Монтажа Завртки за РК Quadcopter ИграчкаУлтра трајни & мала тежинаЦелосно компатибилен за Syma Х5 X5 C X5 C1 РК QuadcopterГолема да имаат на рака за полесно заменаДоаѓаат со 8pcs монтажа завртки за реквизитите и ножот рамкаПакет се вклучени : 8x Пропелери(4 Црна,4 Црвено)4x Заштитник Стражари2x Слетување Пропадна8x Монтажа Завртки (4pcs за реквизитите и 4pcs за сечилото рамка)

DEN 266.00 301.92
YUNEEC Q500 Gimbal Камера Заштитник 3D Испечатени Камера Покрие Прашина-доказ Маска
Гледање

YUNEEC Q500 Gimbal Камера Заштитник 3 D Испечатени Камера Покрие Прашинадоказ Маска1 .Скенира QR код 2 .додадете нашата продавница на вашата омилена продавница, 3...

DEN 212.00 225.12
EBOYU(TM) Syma РК Quadcopter Мотори за Syma X8C X8W X8G X8HW X8HG X8HC Оригинални Quadcopter Резервни Делови за Моторни
Гледање

EBOYU(TM) Syma РК Quadcopter Мотори за Syma X8 C X8 W X8 G Оригинални Quadcopter Резервни Делови за МоторниМотор поставен за Syma X8 C X8 W X8 G X8 HW X8 HG X8 HC quadcopter.Две насока на стрелките на часовникот со црвени и сини жициДве anticlockwise со црна и бела жициПакети : 4 * Syma X8 W / C Оригиналниот Мотор

DEN 591.00 671.52
Се конвертира Кабел за FrSky QX7 X7S 84mm RG178 Кабел Користете Надворешна Антена
Гледање

Се конвертира Кабел за Fr Sky QX7 X7 S 84mm RG178 Кабел Користете Надворешна АнтенаДолжина : 84mmКабел : RGB178Конектор : Страна за лемење и друга страна со SMA Тип приклучок за надворешна антенаУпотреба : се Конвертира кабел за предавателот QX7 / X7 S користите надворешна антенаМолиме забележете : DIY способност барање, ве Молиме отстранете ја батеријата прв и отворање на предавателот случај.1 парчеВнимание пред Цел : Стандардната бесплатен превозот од Кинески Регистрирате Воздух Mail , кои испорачуваат брзина не е стабилна, понекогаш и неколку дена ќе стигнат до вашата рака, понекогаш треба повеќе од два месеца, ве молиме да се признае за тоа!Ако треба побрзо и сигурна испорака метод или итно за тоа, ве молиме изберете EXPRESS !! Овој консензус е минимум почит за нашите сериозна работа, бидејќи не постои тело може да се контролира пост воздух mail превозот брзина!****Ние не се добредојдени и се спротивстави на малициозен купувачи, кои се купат и да се знае пост воздух mail превозот штета , и отворете испорака одложување спорови цел за наплата и бесплатно добивате производи...

DEN 335.52
Mxfans Жолта N10242 25T Алуминиум РК Управувачки Серво Рог Рака за RC1:8 1:10 Автомобил Надградба Делови
Гледање

Карактеристики : 1.Секој производ е единствен Производство Дел Број етикета на внатрешенпакет што докажува тоа е квалификуван,кои вклучуваат Дел Број,МоделБрој и инспекција датум информации;2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот,ве молиме да ни обезбеди ПроизводствоДел Број за проверка,профитот ќе биде загарантирана.3.Изработен од Алуминиумска Легура, Голема надградба на Делови за вашиот РК автомобил.4.Висока Заштита и долготрајност,обезбедува одлични перформанси.5.Специјално дизајниран за замена на вашиот модел на автомобил се оштетени или стари делови.6.Погоден за сите видови на RC1 : 8 1 : 10 модел на автомобил.Спецификации : Материјал : Алуминиум ЛегураБоја : ЖолтаБренд име : MxfansДел Број : N10242Големина : 46x16x8.9 MM / 1.81x0.63x0.35 Инчи ( L x W x H )Тежина : 8gПакетот вклучува : 1x Управувачки Серво Рог Рака

DEN 256.00 341.28
9.3*4 Топката Главата Завртка 8P За A949 A959 A969 A979 K929 1/18 Wltoys A949-46 РК АВТОМОБИЛ
Гледање

100% Сосема НовДел No : A94946Дел Име : 8 P Топката Главата Завртка 9.3*4Одговара за 1 : 18 Wltoys A949 A959 A969 A979 K929Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : КАКО на Сликата

DEN 182.00 191.52
Mxfans N10242 25T Црвена Боја, Серво Волан Рог Рака за RC1:8 1:10 Автомобил Надградба Делови
Гледање

Карактеристики : 1.Секој производ е единствен Производство Дел Број етикета на внатрешенпакет што докажува тоа е квалификуван,кои вклучуваат Дел Број,МоделБрој и инспекција датум информации;2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот,ве молиме да ни обезбеди ПроизводствоДел Број за проверка,профитот ќе биде загарантирана.3.Изработен од Алуминиумска Легура, Голема надградба на Делови за вашиот РК автомобил.4.Висока Заштита и долготрајност,обезбедува одлични перформанси.5.Специјално дизајниран за замена на вашиот модел на автомобил се оштетени или стари делови.6.Погоден за сите видови на RC1 : 8 1 : 10 модел на автомобил.Спецификации : Материјал : Алуминиум ЛегураБоја : ЦрвенаБренд име : MxfansДел Број : N10242Големина : 46x16x8.9 MM / 1.81x0.63x0.35 Инчи ( L x W x H )Тежина : 8gПакетот вклучува : 1x Управувачки Серво Рог Рака

DEN 256.00 341.28
Не се Лизга Кортекс Зафат & Нога Подлога Црвено Црна за FrSky Taranis П X7/X7S РК Летало Предавателот
Гледање

Не се Лизга Кортекс Зафат & Нога Подлога Црвено Црна за Fr Sky Taranis П X7 / X7 S РК Летало ПредавателотСпецификација : Точка име : Fr Sky Taranis П X7 / X7 S Не се Лизга Зафат & Нога ПодлогаМатеријал : кортексГолемина на : 100*45*0.65 ммБоја : црвена, balck (опција)Количина : 1 парЕдната страна на зафат и нога подлога има заштитна фолија, треба да се откине; од другата страна е двострано лепилоИнструкции : 1...

DEN 383.52
Кларинет Музички Лист Клип Од Не ' Рѓосувачки Челик Oboe Кларинет Lyre
Гледање

1 Professinal lyre за кларинет и oboe.2 Тежина : Број 160g; No 2100g3 Големината е покажаа во слики.

DEN 489.60
Mxfans Сина N10242 25T Алуминиум РК Автомобил Управувачки Серво Рог Рака за RC1:8 1:10 Автомобил Надградба Делови
Гледање

Карактеристики : 1.Секој производ е единствен Производство Дел Број етикета на внатрешенпакет што докажува тоа е квалификуван,кои вклучуваат Дел Број,МоделБрој и инспекција датум информации;2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот,ве молиме да ни обезбеди ПроизводствоДел Број за проверка,профитот ќе биде загарантирана.3.Изработен од Алуминиумска Легура, Голема надградба на Делови за вашиот РК автомобил.4.Висока Заштита и долготрајност,обезбедува одлични перформанси.5.Специјално дизајниран за замена на вашиот модел на автомобил се оштетени или стари делови.6.Погоден за сите видови на RC1 : 8 1 : 10 модел на автомобил.Спецификации : Материјал : Алуминиум ЛегураБоја : СинаБренд име : MxfansДел Број : N10242Големина : 46x16x8.9 MM / 1.81x0.63x0.35 Инчи ( L x W x H )Тежина : 8gПакетот вклучува : 1x Управувачки Серво Рог Рака

DEN 256.00 341.28
Tenshock 4 Пол Brushless Мотор Т-EZ 1530 Авион,Impeller Авион
Гледање

Tenshock 4 Пол Brushless Мотор ТEZ 1530 Naviga,БродSpec.Големина на : Кол.*Должина*Вратило Кол : 28514mmДетали : Детали Фотографии : ПЛАЌАЊЕ1.ние го прифатат плаќање преку Visa,Master Card,QIWI и Банкарски Трансфер .Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.2.Ние НЕ бродот до исплата е расчисти.3.Вкупниот Износ Должи вклучува конечната цена плус S&H (Превозот и Ракувањето).4.S&H ќе биде определена врз основа на БРОД ДА се ОБРАТИ.5.Ве молиме наведете ги вашите посебни барања(боја,пакети,итн.)во ЦЕЛ БЕЛЕШКИ ДЕЛ, кога ќе се направи исплата.ПРЕВОЗОТ1.Ние брод во СВЕТОТ.2.Нарачки обработени во рок од 48 часа на плаќање проверка.3.Ние брод на адреси ќе лево,pls бидете сигурни дека вашиот Превозот адреса, кога ќе плаќање.4.На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.5.УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.Транзит пати може да се разликуваат,особено за време на сезона.6.ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето,ве молиме контактирајте со нас.Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.Нашата цел е задоволството на клиентите!7.

DEN 5039.52
Нови APM2.8 Мега APM V2.8 Лет Контролер и амортизер за Multicopter
Гледање

Нови APM2.8 Мега APM V2.8 Лет Контролер и амортизер за Multicopter Вовед : Ова е нова APM 2.8 автоматски модул...

DEN 2233.00 2481.60
Baja 5T Школка за Терминатор Постави (Транспарентна) Бесплатен превозот
Гледање

Rovan Baja 5 T Тело за Терминатор Постави(Транспарентна) Бесплатен превозот

DEN 8782.00 9545.28
На modulus M0.2 од пластични опрема 9 опрема мотор менувач окно е цврсто се исти со 0.8 MM DIY модел авион играчка додатоци
Гледање

детали за производотНа modulM0.2 , 9 T пластични опрема , внатрешнадијаметар на 0.78 мм , тесни фитинг 0.8 mm axialдијаметар шупливи купот на мотор !

DEN 1324.80
PWM ППМ SBUS Сигнал Конвертор
Гледање

Карактеристики : PWM ППМ SBсигнал конверзија Mode 1 PWM Текст : Претвора внесување на PWM сигналот во соодветните ППМ сигнал и SBсигнал на излез . Режимот 2 PPM Текст : ги Претвора текст ППМ сигнал во соодветните PWM сигналот и SBсигнал на излез . Mode 3 SBТекст : ги Претвора текст SBсигнал во соодветните ППМ сигнал и PWM сигналот на излез .Спецификации : Компатибилност : DJI компатибилен со С АВТОБУС на контрола на летање и Gimbal, XAircraft MINIX или Super X V2Канали : 8Димензија : 24mm x 26mm (PCB одбор)Тежина : 1.5 gУпотреба Вовед : CH1CH8 за PWM сигналот за влез и излез, CH9 за PPM или SBсигнал текст, CH10 за PPM или SBсигнал на излез...

DEN 488.64
БЕЗ ЖИЦИ TURNIGY ЕНЕРГИЧНИТЕ XT-60 XT60 ПАРАЛЕЛНО БАТЕРИЈА ПОЛНАЧ LIPO
Гледање

БЕЗ ЖИЦИ TURNIGY ЕНЕРГИЧНИТЕ XT60 XT60 ПАРАЛЕЛНО БАТЕРИЈА ПОЛНАЧ LIPO DJI ФАНТОМСКА Категорија : Паралелно Адаптер Конектори : (2) Машки / (1) Женски XT60 се Користи За : Жица 2 Батерии Паралелно / Двоен Капацитет Количина : 1pcs

DEN 191.04
Tenshock 4 Пол Brushless Мотор CZII 1540 Треска.TS-CZ1540
Гледање

Tenshock 4 Пол Brushless Мотор CZII 1540Категорија : CZII моторсПроизводителот : TenshockТип : Брод brushless / Лет brushlessПримена : Брод должина до 65 cm / impeller / авионДијаметар : 29mmДолжина : До 60mmСпецификацијаДетали : ПЛАЌАЊЕ1.ние го прифатат плаќање преку Visa,Master Card,QIWI и Банкарски Трансфер .Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.2.Ние НЕ бродот до исплата е расчисти.3.Вкупниот Износ Должи вклучува конечната цена плус S&H (Превозот и Ракувањето).4.S&H ќе биде определена врз основа на БРОД ДА се ОБРАТИ.5.Ве молиме наведете ги вашите посебни барања(боја,пакети,итн.)во ЦЕЛ БЕЛЕШКИ ДЕЛ, кога ќе се направи исплата.ПРЕВОЗОТ1.Ние брод во СВЕТОТ.2.Нарачки обработени во рок од 48 часа на плаќање проверка.3.Ние брод на адреси ќе лево,pls бидете сигурни дека вашиот Превозот адреса, кога ќе плаќање.4.На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.5.УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.Транзит пати може да се разликуваат,особено за време на сезона.6.ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето,ве молиме контактирајте со нас.Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.

DEN 6335.52
На modulus M0.3 е цврсто се совпаѓа со бунари со дијаметар од 0.8 mm 10T пластични опрема мотор менувач DIY модел авион играчка додатоци
Гледање
Baja CNC алуминиумски 17 заби управувачки серво рака(22kg и 40kg) за 1/5 hpi baja 5b 5t 5sc rovan кралот мотор
Гледање

Baja CNC алуминиумски 17 заби управувачки серво рака(22kg и 40kg) за 1 / 5 hpi baja 5b 5t 5sc rovan кралот моторAnswer : ___________________________ NOTE : 1.Кога ќе превозот на стока?Обработка на време е 5 дена или помалку,тоа значи дека оваа стока е во акции,може да се испрати во рамките на 23 работни дена.Обработка на време е 7 дена,што значи дека стоката е помалку во акции,секогаш може да бидат испратени во 35 работни дена.Обработка на време е повеќе од 7 дена,што значи дека стоката се предпродажба,откако во парк,ќе организираме shippment како е можно поскоро.Сите предмети се испраќаат по висок квалитет се тестира.2.Како наскоро ќе парцела пристигне во моите раце?Хонгконг Пост Воздух Пошта е нашиот прв избор.Во Русија,1225 работни дена.Во Европа,Северна Америка,Јужна Азија,Океанија во рок од 1015 работни дена,Дури и некои пати помалку од 10 дена.Во јужна Америка,блискиот исток,Африка секогаш цена 1020 работни дена.DHL / ТНТ,35 дена,Fed Ex,57 работни дена.Сите parcle имаат следење на број.3.Зошто вашиот DHL / ТНТ / ФЕДЕКС / EMS толку евтини?Цената ќе видете секогаш содржи Кина Пост Воздух Mail Превозот цена.Значи, вие треба само врвотup малку да се добие DHL / ТНТ / ФЕДЕКС превозот service We се една фабрика,Секојдневни ние испрати многу парцели.

DEN 479.52
5P Dupont Конектор Прототип Скокач Кабел Терминал Крајот 10pcs/торба ДП-5P
Гледање

6 P 5 P 4 P Dupont Конектор Прототип Скокач Кабел Терминал Крајот 10pcs / торбаПакет се вклучени : 10pcs x Dupont Конектор Прототип Скокач Кабел Терминал Крајот 5 P

DEN 172.32
2017 DXF Lipo Батеријата 22.2 V 7000mAh Батерии Lipo 6s XT90 Plug XT60 Plug 35c РК Батеријата за РК Quadcopter РК UAV FPV беспилотни Летала
Гледање

2017 DXF Lipo Батеријата 22.2 V 7000m Ah Батерии Lipo 6s XT90 Plug XT60 Plug 35c РК Батеријата за РК Quadcopter РК UAV FPV беспилотни ЛеталаЗА DXF​DXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина...

DEN 4082.00 4343.04
1set Легура Управувачки Серво Saver Комплетен Сет За Рк Модел на Автомобил 1/10 Himoto Голема Нога E10MTL E10MT E10BP Чудак Поставите Боуви Патот
Гледање

Пакет Количество:1setТежина(г): 19Опис : Елоксирани ,Цпу Машински Алуминиумски 6061T6, Серво Волан Saver Комплетен Сет За E10 Mtl E10 Mt E10 Bp Боуви Патот ВоинОпшто земено,ние брод во светот со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , e Packet на сад и Специјална Линија на руски,кои се со следење на број и ќе може да се провери на испорака на информации за официјалната вебстраница.Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)Време на испорака околу 760 работни дена да повеќето земји815days во САД од страна на e Packet828days да руската од страна на Посебна Линија735days...

DEN 500.00 713.76
2017 DXF 22.2 v Lipo 6s Батеријата 6000mah 35C max60C РК Bateria Летало AKKU За Авион, Хеликоптер Quadcopter Автомобил Брод
Гледање

2017 DXF 22.2 v Lipo 6s Батеријата 6000mah 35 C max60 C РК Bateria Летало AKKU За Авион, Хеликоптер Quadcopter Автомобил БродЗА DXF​DXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина...

DEN 3637.00 3869.76
Matek 5.8 G 40CH 25/200/500mW switchable Видео Предавателот VTX-ХВ со 5V/1А БЕК Излез
Гледање

wyприклучокstartЖешка Стока$15.88$15.99$24.8$8.7$16.99$11.5$34.99$Само 11,6wyприклучоккрајMatek 5.8 G 40 CH 25 / 200 / 500m W switchable Видео Предавателот VTXХВ со 5 V / 1А БЕК ИзлезСпецификации и Карактеристики (прирачник) : Влезен напон : 7~27 V(2~6 S Li Po)40 стандард, канали, A / B / E / F / R БендовиИзлезна Моќност : 25, 200, 500m W switchableБЕК Излез : 5 V / 1А за Камерата или за ФКТрадиционалните копчето+LED контрола на фреквенција и енергијаBFCMS контрола преку за ФК UART _TXФирмверот upgradeableПотрошувачка На Енергија : 3.1 W Max...

DEN 1351.00 1437.60
2 ПАРЧИЊА Легура Заден амортизер Масло Исполнет Тип Должина Прилагодливи За Рк Хоби Модел на Автомобил 1/10 Kyosho Оптима 4Wd Hopup Делови OT007
Гледање

Реден Број:OT007Пакет Количество:2 парчињаТежина(г): 46Опис : Елоксирани Цпу Машински Алуминиумски 6061T6, Масло Исполнет Тип(Масло Не Се Пополнети), Должина Прилагодливи, Заден Амортизер За Kyosho ОптимаОпшто земено,ние брод во светот со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , e Packet на сад и Специјална Линија на руски,кои се со следење на број и ќе може да се провери на испорака на информации за официјалната вебстраница.Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 5 работни дена од денот на добивањето на плаќање(со исклучок на викенди и државни празници)Време на испорака околу 760 работни дена да повеќето земји815days во САД од страна на e Packet828days да руската од страна на Посебна Линија735days...

DEN 319.00 384.00
1/10 LOSI BAJA РОК REY Нерѓосувачки Челик Пред Шасија Оклоп & Задната Оска Пропадна Плоча РК Качување АВТОМОБИЛ Автомобил SUV
Гледање

На REY шасија оклоп : производи за 0.8 mm 304 од не ' рѓосувачки челик ласерско сечење, преку десет процеси, на крајот формирање...

DEN 1392.00
OFNA/HOBAO ТРКИ 87046 1/8 ХИПЕР VS КАБРИОЛЕТ Крило Планината Поставен Најлон мешани јаглерод РК делови
Гледање

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или треба и други производи...

DEN 420.48
2017 DXF Добар Квалитет Li-Поли Батеријата 7.4 V 3000mAh 25C MAX50C 2S РК Автомобил Lipo Bateria За Тркачки Автомобил Multicopter Quadcopter
Гледање

2017 DXF Добар Квалитет LiПоли Батеријата 7.4 V 3000m Ah 25 C MAX50 C 2 S РК Автомобил Lipo Bateria За Тркачки Автомобил Multicopter QuadcopterЗА DXFDXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина...

DEN 840.00 883.68