.

Anet A6 A8 DC12V Ладење Експлозијата 5015 Воздушниот компресор Фан 12v 50mm радијална за Reprap Mendel Prusa I3 3D Печатач Делови Турбо Brushless

Anet A6 A8 DC12V Ладење Експлозијата 5015 Воздушниот компресор Фан 12v 50mm радијална за Reprap Mendel Prusa I3 3D Печатач Делови Турбо Brushless

191.52
DEN 182.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


Име : Вентилаторот За Ладење
Материјал : Пластика
Спецификација : DC 12 V 0.1 А
Се користи за : 3 D Печатач
Име : Вентилаторот За Ладење
Материјал : Пластика
Спецификација : DC 12 V 0.1 А
Се користи за : 3 D Печатач
Производ големина : 50mm*50mm*15mm
Воздухот влезот големина : 31mm
Штекер големина : 20*15mm
Номинална напон : DC 12 V
Номинална струја : 0.18 На
Револуција : 7000 + 10%ВРТЕЖИ во минута
Имајќи : масло имајќи
Бучава : 25d BA
Инсталации : две линии, должината на 1 метри
Пакување Листа : 1pc DC 12 V вентилаторот за ладење

Главните карактеристики

Број На Модел На:
DC12V вентилаторот за ладење
Тип На Објект:
Фан
Бренд Име:
Anet
watts:
2.16 W
Напон:
12V
тековната:
0.18 На
За:
Ладење
Волумен На Воздух:
18CFM
Сечилото Дијаметар:
42mm
Ротација го оценувате:
7000r/мин