.

10pcs 3d печатач греење блок памук hotend млазницата топлинска изолација памук 2,5 mm дебели дебелина за Ultimaker/Makerbot

10pcs 3d печатач греење блок памук hotend млазницата топлинска изолација памук 2,5 mm дебели дебелина за Ultimaker/Makerbot

188.16
DEN 94.00 -50 %

Пристапност
Во достапна форма


Ова топлинска изолација памук се користи за 3 D печатач млазницата одржување на топло, топлинска изолација памук е направен од топлина-отпорни керамички влакна, производ големина може да се прилагоди според потребите на клиентите, предност за одржување на клучните делови на 3 D принтер - греење алуминиумски блок топло, е што внатрешната температура на станот, заштеда на енергија,и енергија.
Оваа Висока температура отпорни памук може да се работи за долго време на висока температура од 900 степен.
Големина : 85mm*21*2,5 мм +/-0.1 mm
Пакет се вклучени :
10 x 3 D печатач греење блок cottons.
А Ние гарантираме 100% автентични производ слики.
Б. default mail Кина Пост.
В. Пратки во најбрзо време.
Г. обезбедување на Квалитет на производи кои се квалификувани.
Кина Post DHL ТНТ EMS
- - - -
Бесплатни 65% 65% 50%
Превозот Попуст Попуст Попуст
(веќе наместен) (веќе наместен) (веќе наместен)
- -
60-120 дена 5-7 дена 5-7 дена 7-25 дена
Шопинг процес :
Пребарувате Успешна Испорака Потврди приемот со Оглед 5 ѕвезди
/ плаќање
Цел ^
/ ^
Советодавен Измените на Превозот Не се задоволни,се вратиВраќање На Процесот
Answer : ___________________________ Note : Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија ,TT .Сите majoy кредитни картички се прифаќаат.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Загреан Блок
Бренд Име:
GEEETECH
Број На Модел На:
10xSKU307177