.

Prusa i3 Универзална Y Превоз Плоча Комплет А SCV8UU Стипса.Елоксирани за 3D Печатач

Prusa i3 Универзална Y Превоз Плоча Комплет А SCV8UU Стипса.Елоксирани за 3D Печатач

1727.52
DEN 1641.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма

Prusa i3 Универзална Y Превоз Плоча Комплет "А" SCV8 UU Стипса.Елоксирани за 3 D Печатач
Y Превоз Алуминиумска Плоча плоча беше дизајниран како надградба за на доградба на акрилни или иверица Y Prusa i3 вагони. Акрил и иверица Y превоз ќе се деформира под топлина зрачи од загрева креветот, време за печатење. Оваа деформација може да влијае врз квалитет на печатење. Алуминиум Y превоз плоча не ќе бидат погодени од топлина. Универзална Prusa i3 Превоз карактеристики : Висок квалитет, ЦПУ машински алуминиумски елоксирани плоча (види за цртање димензии). Целосно компатибилен со сите Prusa i3 варијации, MK1/2/3 загрева кревети. Drop-in замена. Y Плоча има две дополнителни дупки за 3 точка ниво на вредноста на изградба на површината. Компатибилен со 3 различни видови на линеарни лагери : LM8 UU, SCV8 UU и SC8 UU. Компатибилен со нашите Алуминиум Изгради Плоча (види тоа во нашата продавница). Пакет Содржина : 1 x Елоксирани Y Превоз Плоча. 3 x SC8 UU Линеарни Лагери. 6 x Philips Главата Завртки M4 x 10. 2 x Philips Главата Завртки M3 x 12. 2 x Најлон Вметнете Locknuts М3. 1 x Y Појас Носител (стандард Prusa i3 печатени дел, PLA). 1 x Y Појас Носител (стандард Prusa i3 печатени дел, PLA).
Ние сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Heatbed
Бренд Име:
SWMAKER
Состојба:
Нови
UPC:
не се применува
MPN:
YPLATEKITA