.

Yobang Безбедност 10pcs/многу Независни LCD КО Детектор на Јаглерод Моноксид Пожар Следи Сензор КО Јаглерод Труење Детектор

Yobang Безбедност 10pcs/многу Независни LCD КО Детектор на Јаглерод Моноксид Пожар Следи Сензор КО Јаглерод Труење Детектор

3355.20
DEN 3053.00 -9 %

Пристапност
Во достапна форма


започнете
крајот
Независна КО детектор на јаглерод моноксид
Преносен и компактен, Лесен за инсталација,
нема потреба да debug LCD Дисплеј со сино земјата Светлината LED Блицот Додека во Алармот Режим, висока униформност и стабилност Независна Употреба
Функција :
.LCD displayer со сина задниот земјата светлина.
.Висока 85 db аларм.
.Постојана јаглерод моноксид сензор.
.Напојува со 3*1.5 V AA батерии ( не се вклучени во пакет)
.Алармот да се огласи моделот е четири кратки аларм сигнализација.Црвениот LED ќе флеш whilte во аларм режим,
.Еден" весел" на секои 30 секунди е индикација дека батеријата е низок ( треба замена) ( gree ДОВЕДЕ уште трепка еднаш на секои 30 секунди) или единицата е дефект ( зелена LED е надвор).
.Алармот мемориска функција : Ако единицата некогаш аларми,притискање на копчето,зелена LED ќе трепка еднаш во секоја секунда за една минути, а на врвот аларм ниво ќе се укаже на LCD.
.Тест/Reset копчето за тестирање на единица електроника и проверува соодветна оперативна единица и го ресетирате единицата за време КО аларм.
.Зелени и црвени LED светла кои укажуваат на нормалното функционирање и аларм статуи.
.3 цифри LCD displayer е незадолжително."Згрешат" на LCD да се наведе единица е дефект.

Главните карактеристики

Тип:
Јаглерод Моноксид Детектори
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Број На Модел На:
FDL-CO408
боја:
Бела
Тип:
Јаглерод Моноксид Детектори