.

храна одделение најлон 120 micron колофон притиснете филтер мрежа кеси притиснете

храна одделение најлон 120 micron колофон притиснете филтер мрежа кеси притиснете

DEN 244.80

Пристапност
Во достапна форма


Материјал
100% најлон
Вообичаена Големина
2.5"*4" 25/90/120/160micron
Филтрација
2.5"*4" 25/90/120/160micron
Техника
Ткаат
Ткаат шема
Холандски ткаат
Површина
Мазни
Карактеристики
1 Киселина-отпор, алкално-отпор, висока температура отпор, силна тензија и добра триење перформанси
2 исто така, има предност од стабилна, парична казна и висока прецизност филтрирање перформанси.
3 Долг животен век
Примена
1 Gas, течни филтрација и други медиум е поделба
2 Прецизност притисок филтер, гориво филтер,
3 Заштита на управување и системи за вбризгување на горивото млазници
4 Изолација / звук слабеењето (на пр. авиони мотори)
Мачкам Торба Филтри се дизајнирани да се направи contaminent слободни solventless масло користење на Колофон техника, кој ги комбинира двете високиот притисок и топлина да се Мачкам од trichome глави. Сите на своите торби дојде веќе внатре кон надвор за леснотијата на користење и за да се обезбеди минимална загуба на нафта за да го чини.
Помалите 25 и 45 најлон micron мрежа кеси се најмногу одговара за squishing сува кваси, меур, сув мраз, или со други многу фини материјал.
На 73 micron, 90 и 120 micron кеси, исто така, имаат специјално дизајнирани цвест се користи за да се задржи фини честички од вашиот нафта и да се спречи blowouts; тие може да се користи за цвет и понизок степен на видови на хаш.

Главните карактеристики

боја:
25 микрофон, 90 микрофон, 120 микрофон
Број На Модел На:
001
Материјал:
Најлон
Достапни големини micron:
25u, 45u, 73u, 90u, 120u, 160u
одделение:
храна одделение
квалитет:
издржлив
Pacakge:
10 парчиња по пакет
Колофон кеси:
Целосно Одобрени од FDA
Компанија:
Зелениот Сон
однапред:
Обновливи и Cleanable
Технологија:
Лесна Технологија
Големина:
2.5x4 inch