.

192KHz Дигитални да Аналоген Конвертор DAC Оптички Toslink Коаксијален Да РКА Со 3.5 милиметарски Џек Со Контрола на Јачина на звук за Поддршка на Dolby AC3 DTS

192KHz Дигитални да Аналоген Конвертор DAC Оптички Toslink Коаксијален Да РКА Со 3.5 милиметарски Џек Со Контрола на Јачина на звук за Поддршка на Dolby AC3 DTS

1586.88
DEN 1016.00 -36 %

Пристапност
Во достапна форма


192k Hz DAC Конвертор со јачина на звук прилагодување поддршка DTS/ Dolby AC3 5.1 CH Дигитални SPDIF Коаксијален Toslink да Аналогни Стерео Лево/Десно РКА 3,5 мм Аудио Џек Конвертор
Вовед :
Оваа аудио декодер може да авто конвертирате оптички/коаксијален канал(Поддршка LPCM/PCM/СУРОВИНИ) на текст за да 2.0 канал аналоген аудио излез, како и поддршка за декодирање Dolby AC-3/DTS(вклучуваат 5.1 СУРОВИНИ digital audio streaming). Па тоа е широко се користат во семејствата, училиштата, плоштади, концертни сали, кина и други јавни места и да уживате во шок ефект на или DTS Dolby.
Карактеристики :
1.Изгради-во високи перформанси RTOS оперативен систем и аудио декодер чип; поддршка на DTS/AC-3.
2.Влез : 1 SPDIF Оптички, 1 Коаксијален
3.Излез : РКА Порта, 3,5 mm приклучок за Слушалки Порта
4.Автоматско префрлување помеѓу оптичка и коаксијален канал на текст.
5.Авто декодира AC-3/DTS (LPCM/PCM/RAW) влезниот сигнал, без било каква акција.
6.Висока компатибилност : Поддршка мрежа плеер, hd телевизор, Blu-ray DVD, DVD, PS3, XBOX 360, DM500 S, DM800 HD, итн.
7.Мала Големина и Метал случај, Анти-мешање.
8.Усвојување на РКА/3,5 mm приклучок за Слушалки порта излез ,удобен и ефикасен во употреба.
9.Поддржува прилагодување јачина на звук.
10.Всушност поддржува земање мостри стапка на 192k Hz 24bit.

Главните карактеристики

боја:
Црна
Должина:
DAC010
Конектор Б:
РКА,Џек
Конектор A:
Коаксијален,Оптички Интерфејс
Број На Модел На:
5.1 ch Дигитален Аудио Декодерот
Пакување:
картонска кутија
Примена:
Мултимедијални
Пол:
Машко-Машки
Тип:
Оптички Влакна Кабли
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Proster
Функција:
Никој
Надворешниот Дијаметар:
192kHz DAC Converter
оклопна:
Никој
Signal Noise Ratio:
120dB
Стерео Изолација:
80db(1KHZ)
Земање Мостри Стапка:
32~192 KHz
Одговор на фреквенција:
20Hz~20KHz+/-0.7 db
Аналоген Излез ниво:
2.2 v
Пристаниште:
Оптички Коаксијален слушалка џек L/R
Работен напон:
DC +5V
Max Моќ Тековната:
200mA
Подршка на аудио формат:
MP3,AC3,DTS,WAV,WMA
Подршка на аудио формат 2:
AAC,ALAC,FLAC,МАЈМУН,OGG,M4A