.

QYPF 17.3 CM*8.8 CM Интересни Ангелските Крилја Черепот Уникатен Винил Графички Автомобил Налепница Црна/Сребрена Декорација S9-2103

QYPF 17.3 CM*8.8 CM Интересни Ангелските Крилја Черепот Уникатен Винил Графички Автомобил Налепница Црна/Сребрена Декорација S9-2103

90.72
DEN 54.00 -40 %

Пристапност
Во достапна форма


QYPF 17.3 CM*8.8 CM Интересни Ангелските Крилја Черепот Уникатен Винил Графички Автомобил Налепница Црна/Сребрена Декорација S9-2103 Примена на налепницата е многу лесно, земајќи само неколку минути. Вашиот налепница има 3 делови : Хартија за Поддршка Налепница Јасно Трансфер Лента 1 Исчистите површината каде decal ќе бидат инсталирани 2 Полека се отстранети хартија поддршка изработка на сигурни дека вашиот decal останува да се држат до јасно трансфер лента. Ако дел од вашиот decal лифтови со поддршка, притиснете на хартија поддршка назад против неа додека таа останува заглавен трансфер лента. 3 Откако вашиот decal е лупено далеку од поддршка, line up & позиција на вашата decal против површината на која што ќе се применува. 4 Користете кредитна картичка, squegee, или нешто слично, за да се изедначи надолу вашиот decal, што си сигурен дека тоа е сосема заглавени на површината. 5 Внимателно & Полека, отстранете трансфер лента од вашиот decal, изработка на сигурни дека вашиот decal е заглавен на површината. Ако видите дел од decal не ослободување од трансфер лента, притиснете го назад на површината и повторете го процесот.
Превозот :
1. Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус. Кина Пост Регистрирани Воздух Mail.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Налепници
Пакување:
Не Се Пакувани
Име На Модел:
S9-2103
категорија:
Налепници
Објектот Ширина:
17.3cm
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
Модел:
Класичен Филм
Објектот Дијаметар:
0cm
Бренд Име:
QYPF
Тип:
Лепак Налепница
дизајн:
Цртан филм
is_customized:
Yes
Објектот Должина:
0cm
Објектот Висина:
8.8cm
Налепница Сместување:
Целото Тело
Материјал Тип:
Винил
боја:
Црна СРЕБРО.