.

Сјајни Винил Светла Сјај Автомобил Decal Заврши Налепница Портокал Јаболко Зелена Tifany Сина, Розова Филмот Заврши За ХУД Покривот Мотоцикл Скутер

Сјајни Винил Светла Сјај Автомобил Decal Заврши Налепница Портокал Јаболко Зелена Tifany Сина, Розова Филмот Заврши За ХУД Покривот Мотоцикл Скутер

361.44
DEN 322.00 -11 %

Пристапност
Во достапна форма


Карактеристики : *Сјајни винил( Достапно боја за розова/портокал/apple зелена/tifany сино) * Висок квалитет wrap film * Лепило conformtable филм * Специјално конструиран со балон-слободен воздух за ослободување технологија * отпорен на Гребење заврши * Ув стабилна врвот грб * Висок пиксели моделот печатење,не исчезнат,крек,кора,кога правилно инсталиран * Лесно да се заврши и да се отстрани,не штети на вашиот автомобил paintwork * паркинг (Надворешен 3 години, Затворен 6 години гаранција * Може да се користи на нешто што се има smoth површина * Дополнителни големини на располагање, ве молиме контактирајте со нас за спецификите. Некои совети : * Мерка вашата апликација област и купување повеќето се применуваат количина и големина,или пак да ни побара предлог * Подготовка на соодветна инсталација на алатки пред да заврши * Топлина пиштол е многу корисна алатка кога ќе заврши на крива * Инсталација ефект зависи од способноста на инсталерот и актуелните модели
* кога ќе цел : Количина 1 : 1 парче на винил Количество 2 : 2 одвоени парчиња на винил Tools вие може да сакате да се знае : 1.Магнет Носителот : Поправат винил на објектот додека сте завиткување 2.Чувствував Squeegee : избришат меур лесно, но во исто време, тоа е корисно за заштита на винил филмот 3.Винил Машина : Многу корисни за сечење од сите видови на тенка фолија или хартија,како PVC фолија, вклучувајќи автомобил заврши винил ,ѕид, хартија итн. Сите алатки над се, исто така, се продаваат во нашата продавница. За пакет : 1.Поради ниската цена,ние ќе промовираме до 2.Бидејќи кина пост не дозволуваат пакет најдолгата страна од пакет е над 90cm,така што ќе го намали дури и купување на 2 или повеќе компјутери 3.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Налепници
дизајн:
Промена На Бојата
Бренд Име:
Cheshjong
категорија:
Налепници
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
Објектот Дијаметар:
3cm
Објектот Должина:
152cm
Модел:
ОЕМ
is_customized:
Yes
Објектот Ширина:
58cm
Име На Модел:
sm12
Тип:
Други 3D Налепница
Пакување:
Доаѓа Спакувана
Налепница Сместување:
Целото Тело
Материјал Тип:
ПВЦ
Име:
Сјајни автомобил заврши винил
Големина:
1.52*30cm,1.52*40cm,1.52*50cm,1.52*58cm
боја:
портокал/apple зелена/розова/tifany сина
Пердув:
Воздушен Балон За Слободни
Дебелина:
0.13 mm
Отпорност На Топлина:
-40°c~90°c (-40°F~194°F)
апликативен:
автомобил тело налепница,Мото decal
Потекло:
Кина (Копно)