.

Dewtreetali декорација паста 15cm*15cm Автомобил Стил Црно Бела Компас Патување Wanderlust Насока Автомобил Налепници

Dewtreetali декорација паста 15cm*15cm Автомобил Стил Црно Бела Компас Патување Wanderlust Насока Автомобил Налепници

28.32
DEN 24.00 -15 %

Пристапност
Во достапна форма


Спецификации
Тип : Автомобил Налепници
Големина : 15*15cm
Боја : Црна/Бела
Материјал : МИЛЕНИЧИЊА
Количина : 1pc
Инсталација
1.Чистење на површината каде decal ќе бидат инсталирани. 2.Полека се отстранети хартија поддршка изработка на сигурни дека вашиот decal останува да се држат до јасно трансфер лента. Ако дел од вашиот decal лифтови со поддршка, притиснете на хартија поддршка назад против неа додека таа останува заглавен трансфер лента.
3.Откако на вашиот decal е лупено далеку од поддршка, line up & позиција на вашата decal против површината на која што ќе се применува.
4.Користете кредитна картичка, squegee, или нешто слично, за да smoothdown вашиот decal, што си сигурен дека тоа е сосема заглавени на површината.
5.Внимателно & Полека, отстранете трансфер лента од вашиот decal, изработка на сигурни дека вашиот decal е заглавен на површината. Ако видите дел од decal не ослободување од трансфер лента, притиснете го назад на површината и повторете го процесот.
Пакетот Вклучува : 1pc x Автомобил Налепница

Главните карактеристики

Бренд Име:
Dewtreetali
Тип:
Лепак Налепница
дизајн:
Цртан филм
Модел:
Други
Налепница Сместување:
Целото Тело
Име На Модел:
Q1915-01
Објектот Должина:
15cm
Објектот Ширина:
15cm
Пакување:
Не Се Пакувани
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
категорија:
Налепници
Тип На Објект:
Налепници
боја:
црна/бела
Количина:
1pc