.

Dewtreetali декорација паста 11.5*12.7 CM ФРАНЦУСКИ БУЛДОГ Куче Винил Decal Прозорец Прекрасна Декорација Животно Автомобил Налепница Црна/Бела

Dewtreetali декорација паста 11.5*12.7 CM ФРАНЦУСКИ БУЛДОГ Куче Винил Decal Прозорец Прекрасна Декорација Животно Автомобил Налепница Црна/Бела

DEN 29.76

Пристапност
Во достапна форма

11.5*12.7 CM ФРАНЦУСКИ БУЛДОГ Куче Винил Decal Прозорец Прекрасна Декорација Животно Автомобил Налепница Црна/Бела
Примена на налепницата е многу лесно, земајќи само неколку минути.
Вашиот налепница има 3 делови :
Хартија Поддршка Налепница Јасно Трансфер Лента
1 Чистење на површината каде decal ќе бидат инсталирани.
2 Полека се отстранети хартија поддршка изработка на сигурни дека вашиот decal останува да се држат до јасно трансфер лента. Ако дел од вашиот decal лифтови со поддршка, притиснете на хартија поддршка назад против неа додека таа останува заглавен трансфер лента.
3 Откако вашиот decal е лупено далеку од поддршка, line up & позиција на вашата decal против површината на која што ќе се применува.
4 Користете кредитна картичка, squegee, или нешто слично, за да се изедначи надолу вашиот decal, што си сигурен дека тоа е сосема заглавени на површината.
5 Внимателно & Полека, отстранете трансфер лента од вашиот decal, изработка на сигурни дека вашиот decal е заглавен на површината. Ако видите дел од decal не ослободување од трансфер лента, притиснете го назад на површината и повторете го процесот.
Pacakge се вклучени : 1*ФРАНЦУСКИ БУЛДОГ Куче автомобил налепница

Главните карактеристики

дизајн:
Животните
Модел:
Animal Моделот
Налепница Сместување:
прозорецот
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
категорија:
Налепници
Тип На Објект:
Налепници
Објектот Должина:
12.7cm
Објектот Ширина:
11.5cm
Бренд Име:
Dewtreetali
Тип:
Лепак Налепница