.

10*18CM Модерен Дизајн уметничко Лизгање Зимски Спортски Автомобил Налепница Decals Мраз Танцување Цртан филм Мотоцикл Налепници Decals C2-0035

10*18CM Модерен Дизајн уметничко Лизгање Зимски Спортски Автомобил Налепница Decals Мраз Танцување Цртан филм Мотоцикл Налепници Decals C2-0035

95.52
DEN 56.00 -41 %

Пристапност
Во достапна форма


10*18 CM Модерен Дизајн уметничко Лизгање Зимски Спортски Автомобил Налепница Decals Мраз Танцување Цртан филм Мотоцикл Налепници Decals C2-0035
Примена на налепницата е многу лесно, земајќи само неколку минути.
Вашиот налепница има 3 делови :
Хартија Поддршка Налепница Јасно Трансфер Лента
1 Чистење на површината каде decal ќе биде инсталиран
2 Полека се отстранети хартија поддршка изработка на сигурни дека вашиот decal останува да се држат до јасно трансфер лента. Ако дел од вашиот decal лифтови со поддршка, притиснете на хартија поддршка назад против неа додека таа останува заглавен трансфер лента.
3 Откако вашиот decal е лупено далеку од поддршка, line up & позиција на вашата decal против површината на која што ќе се применува.
4 Користете кредитна картичка, squegee, или нешто слично, за да се изедначи надолу вашиот decal, што си сигурен дека тоа е сосема заглавени на површината.
5 Внимателно & Полека, отстранете трансфер лента од вашиот decal, изработка на сигурни дека вашиот decal е заглавен на површината. Ако видите дел од decal не ослободување од трансфер лента, притиснете го назад на површината и повторете го процесот.
Превозот :
1. Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус. Кина Пост Регистрирани Воздух Mail.

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Налепници
is_customized:
Yes
Бренд Име:
QYPF
Налепница Сместување:
Целото Тело
Име На Модел:
C2-0035
категорија:
Налепници
Објектот Ширина:
10cm
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
дизајн:
Цртан филм
Модел:
ОЕМ
Тип:
Лепак Налепница
Објектот Висина:
18cm
Објектот Должина:
0cm
Објектот Дијаметар:
0cm
Пакување:
Не Се Пакувани
Материјал Тип:
Винил
Налепници:
автомобил налепница
Место на Потекло :
Жеџијанг Во Кина
боја:
црна/сребрена