.

За BMW X1 E84 2010 2011 2012 2013 2014 2015 Xenon светлата Одлична Ултра светла осветлување КОЧАН led ангел очи комплет

За BMW X1 E84 2010 2011 2012 2013 2014 2015 Xenon светлата Одлична Ултра светла осветлување КОЧАН led ангел очи комплет

DEN 2304.00

Пристапност
Во достапна форма


За BMW X1 E84 2010 2011 2012 2013 2014 2015 Xenon светлата Одлична Ултра светла осветлување КОЧАН led ангел очи комплет Оваа група вклучува сосема нов, 4 парче сет на Ладно бела КОЧАН LED ангел око ореол прстени, тоа е добро за многу обичај светлата retrofit. сега Geerge е горд да се воведат најновите КОЧАН LED технологија има два пати на светлината во споредба со конвенционалните SMD LED прстени со повеќе униформа осветлување изглед. На оваа страница, има една комплетен сет на Ладно бела КОЧАН LED Ореол Прстен Осветлување за Полнење за следново : За BMW X1 E84 2010 2011 2012 2013 2014 2015 Xenon светлата Карактеристики : -Вкупно 4 парчиња на LED прстени за двете ниски зрак и висок зрак-Направени со висок квалитет КОЧАН LED светла -2x посветла отколку конвенционалните SMD LED прстени-Ладно бела боја -Секој прстен доаѓа со самостојна напојување, што е повеќе стабилен Инсталација Совети : Оваа инсталација бараат пече отвори светлата светилки со цел да се инсталира на овој производ. Се должи на фактот дека овој производ бара лепило апликации, како што се користење на лепак(лепилото не може да брод од страна на воздух, па ние не може да понуди) или двојно двострано лента, затоа нема враќање или размена откако е инсталиран. Ние препорачуваме професионална инсталација за овој производ.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Ладно Бела
Објектот Тежина:
0.3kg
X1-Година:
2014,2013,2015,2011,2010,2012
Објектот Дијаметар:
00inch
Име На Модел:
За BMW X1 E84 2010 2011 2012 2013 2014 2015 Xenon светла
Материјал Тип:
PC+кочан led ангел очи
Бренд Име:
geerge
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
За Возило Брендови/Модел:
BMW
BMW Модел:
X1
Тип На Објект:
Ден Светлина
Специјални Функции:
Осветлување и декорација
Состојба:
Нови
Производителот Дел Број:
живот време:
повеќе од 30.000 часа
гаранција:
Yes
Осветленост Дел Број:
6xBrighter од CCFL Прстен Маркер Светилки COB880
Леќа:
Вклучени
Извор На Светлина:
кочан led
Напон:
12.6-13.8V