.

BOAOSI 1x КРИ ЧИП T15 921 912 W16W LED Копија Светлина Автомобил Обратен Сијалица За ФОЛКСВАГЕН Tiguan Sharan passat b7 киа Опел Шевролет

BOAOSI 1x КРИ ЧИП T15 921 912 W16W LED Копија Светлина Автомобил Обратен Сијалица За ФОЛКСВАГЕН Tiguan Sharan passat b7 киа Опел Шевролет

339.36
DEN 238.00 -30 %

Пристапност
Во достапна форма


Спецификација :
Приклучок : T15 921 912 W16 W
Боја : Бела
Зрак Агол : 360 степени
Напон : 12 V DC
Живот време : 65000 Часа
Гаранција : 1 година
Број на LED : 78 SMD 4014 Чип
Функција :
Нова LED технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 38% до 90%
Посветла светлина; Ниска потрошувачка на енергија; Ниска температура
Убав изглед и Shockproof
Вграден-во Тековната Ограничување Отпорници
Заштеда на енергија и заштита на животната средина
Лесна инсталација, само plug & play
Директна замена на старите светилки со вжарено (без жици)
Долг живот, теоретските податоци е повеќе од 65 години, 000 часа
Брзо активни, површината SMD рефлектори може да даде исказ светлина одговор во microseconds, кои можат да се заштитат на возачите за безбедност во голема мера
Погоден за :
За "ФОЛКСВАГЕН" Tiguan Sharan Scirocco passat b7 Седиште
За "Опел" Комбо Поле Meriva Б Mokka Zafira Tourer
За Chevrolet Cruze Malibu Epica CAPTIVA Equinox
За Киа рио sportage к2 к3 k4 k5 cerato sorento душата
Ве молиме проверете го контактот на вашиот автомобил пред ставање на ред
Пакет вклучувајќи : 1pc T15 висока моќност сијалица

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Фолксваген Модел:
Tiguan
Специјални Функции:
Обратна Светла
Име На Модел:
BO9955
Објектот Дијаметар:
4.5cm
Бренд Име:
BOAOSI
Тип На Објект:
Ден Светлина
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Материјал Тип:
LED & Алуминиум
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Тежина:
7g
автомобил модел 1:
За ФОЛКСВАГЕН Tiguan Sharan Scirocco passat b7 Седиште
автомобил модел 2:
За Опел Комбо Поле Meriva Б Mokka Zafira Tourer
автомобил модел 3:
За Chevrolet Cruze Malibu Epica CAPTIVA Equinox
автомобил модел 4:
За Киа рио sportage к2 к3 k4 k5 cerato sorento душата