.

Cawanerl 2 x Автомобил Стил Лево + Право на Магла Светлината LED Светло За Nissan Maxima X-Trail Elgrand Almera Teana Wingroad Март Pathfind

Cawanerl 2 x Автомобил Стил Лево + Право на Магла Светлината LED Светло За Nissan Maxima X-Trail Elgrand Almera Teana Wingroad Март Pathfind

DEN 1986.72

Пристапност
Во достапна форма


Функција :
-100% Сосема Нов
-Супер-светли LED Светло
-Водоотпорен, dustproof, и Shockproof,Долг Животен Век.
-Во текот температура автоматска заштита на функција
-Лесен за Инсталација
-Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА за 12 V автомобили.
-Ниска потрошувачка на енергија.
-Производителот Дел Број : 26155-89927, 26150-89927
-Осветленост Дел Број : NI2592117, NI2593117
Спецификации :
-LED кол : 18/Пар 9/Парче
-Боја На Располагање : Бела, Портокалова, Сина
-Напон : 12 V
-Материјал : Пластични Домување + Стаклениот Капак
-Апликација : Автомобил Магла Светлина , Дење Работи Светлина/светилки drl
-Објектот се вклопи следниве автомобил модел :
За Nissan Maxima 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
За Nissan X-TRAIL (T31) 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
За Nissan Elgrand 2002
За Nissan Almera 2/II Hatchback (N16) 2001 2002 2003 2004 2005 2006
За Nissan Teana 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
За Nissan Wingroad 2002
За Nissan 3 Март/III (K12) Hatchback 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010
За Nissan Pathfinder 2013 2014 Година
Топло Совети :
1.Бидејќи автомобил rote е спротивна во некои земји,кога тоа се случува,на сијалицата не може да светне,треба да се отвори ротирачки приклучок,како и размена на позитивни и негативни жица.
2.Ако приклучокот не одговара на вашиот автомобил,може да се отвори ротирачки приклучокот, употреба на жици се поврзете на автомобил на оригиналните приклучок директно.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Бело, Сино, Портокалово
Специјални Функции:
Водоотпорен, dustproof, и Shockproof,Долг Животен Век.
X-Trail-Година:
2010,2015,2011,2013,2007,2012,2008,2014
Име На Модел:
26155-89927, 26150-89927
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Бренд Име:
cawanerl
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Објектот Тежина:
0.55kg
Nissan Модел:
X-Trail
Материјал Тип:
ABS пластика & Поликарбонат леќи & Стакло Маска
Објектот Дијаметар:
3.62inch
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Боја на располагање:
Портокалова, Бела , Сина
Напон:
12V
Примена:
Автомобил Светлина , Магла Светлина , Дење Работи Светлина , светилки drl
Автомобил Направи:
За Nissan Maxima X-Trail Elgrand Almera Teana Wingroad Март Pathfind
Осветленост Дел Број:
NI2592117, NI2593117