.

Автомобил LED T20 7440 WY21W 1156 BAU15S BAY15S Дење Работи Светло & Пред се Претвори Сигнали Светлина Автомобил светилки drl Winker Бели + Жолта AC

Автомобил LED T20 7440 WY21W 1156 BAU15S BAY15S Дење Работи Светло & Пред се Претвори Сигнали Светлина Автомобил светилки drl Winker Бели + Жолта AC

883.20
DEN 768.00 -13 %

Пристапност
Во достапна форма


Автомобил LED Дневни Работи Светло & Пред се Претвори Сигнали Светлина Автомобил светилки drl Winker Бели + Жолта T20 7440 WY21 W 1156 BAU15 S BAY15 S
Функција :
-Оваа понуда е за 2 парчиња 7440 Килибар/Бела боја 2835 LED светилки,
исклучиво designedfor пред еден претвори сигнал lights &светилки drl.
-Powered by 42 парчиња висока моќност 2835 SMD LED(21 парчиња xenon бела LED за дневно работи светла,
и 21 парчиња килибар жолти LED за возврат сигнал светла)
-Да се конвертира традиционалните 7440 блескаво се претвори јачина на светилка за да LED светилки drl и LED пак сигнал
без досадни хипер флеш проблем
-Овој објект доаѓа со АО функција. Тоа ќе светне Килибар боја LED светилки кога пак сигналот е на
и Бела боја светлина кога пак сигналот е исклучено.
Спецификација :
Напон : DC12-24 V
LED TYPE : 2835
LED КОЛИЧИНА : 42 SMD
Светлина : Бела,Килибар
Име : Сите во еден светилки drl&Пак Светлина
Mod el : T20 (7440 W21/5 W) и S25(1156 BAU15 S/PY21 W BAY15 S)
Лумен : 1500lm
Wattage : 21 W/еез
Работа живот : 50000hrs
Пакет се вклучени :
2 ПАРЧИЊА led светло

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Мраз Сина да Жолта, Сина да Жолта, Црвена и Жолта, Бела до Жолта, Розова да Жолта
Курир-Година:
2004,2011,2008,2005,2001,2006,2002,2009,2010,2012,2003,2007
Тип На Објект:
Ден Светлина
Бренд Име:
GEETANS
Специјални Функции:
Пак сигнал светлина
Материјал Тип:
Алуминиум
Објектот Тежина:
0.23kg
Име На Модел:
42LED
За Возило Брендови/Модел:
Ford
Ford Модел:
Курир
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE