.

Висок квалитет на Работа Ракавици 12 пара/многу Анти-статички 90% памук / 10% најлон Бели Ракавици Безбедност бонтон Памучни Ракавици

Висок квалитет на Работа Ракавици 12 пара/многу Анти-статички 90% памук / 10% најлон Бели Ракавици Безбедност бонтон Памучни Ракавици

479.52
DEN 432.00 -10 %

Пристапност
Во достапна форма


бренд вовед :
Нашата глобална продажба и за фабрика продавници, претрпе бренд за обезбедување квалитет! Ние нудиме најдобра цена, добредојде за купување на големи количини изненадување попуст! Ве молиме испратете E-mail на консултанти!
Ние брод на сите ширум светот, ако не можете да изберете превозот на вашата земја, ве молиме испратете e-mail на консултантот!
Име : висок квалитет дебел памук, ракавици
Димензии : Должина 22cm * Ширина 12cm
Материјал : Памук
Пакување : 12 пара / пакет
Ракавици Карактеристики :
Природен памук, суровини и материјали кои се користат природни одгледува памук. Да се отстрани лемење-Comber околу 1cm или помалку отстранети, оставајќи долго и уредни лемење-димензионални. Природни мека кожа контакт без стимулација, без мирис, нема загадување, без белење без адитиви, свежи и природни атмосфера е апсолутно топло, здрави, еколошки зелени производи.
Предмет :
Секојдневниот живот во некои состаноци и банкети, луѓе со цел за да се носат рака хигиена чиста бела крпа ракавици за заштита од текот на времето и природните формирање на еден народ се среќаваат во еден дел на бонтон.
Некои активна примена ракавици, како што спортисти прием носи ракавици, носење ракавици знаме, вооружени полициска патрола работа кога носат ракавици, носење ракавици кога воена парада, некои специјални церемонии носи ракавици, се нарекува култура ракавици. Најголемата карактеристика е бела церемонијалниот ракавици, покажува чиста.
Накит работење, електронски работа, прецизност механички операции, карантин ракавици, ги ракавици
Живот во бејзбол ракавици, билијард ракавици, санитарни ракавици, утро вежба ракавици, ракавици, бендови, итн. да се прилагодат ред со ракавици.
Вашите раце да останат топли утврдени моите вистински чувства.

Главните карактеристики

боја:
Бела
Материјал:
бело предиво
Класификација:
Работни Ракавици
Број На Модел На:
guantes de seguridad
Големина:
L code
Материјал:
Не-за еднократна употреба
Карактеристики:
90% памук / 10% најлон
Употреба:
arbeitshandschuhe