.

2017 творечката Природа Дрво рачни часовници Белење Браун Мермер Бамбус рачно изработени Спорт Кварц Види Минималистички relojes hombre

2017 творечката Природа Дрво рачни часовници Белење Браун Мермер Бамбус рачно изработени Спорт Кварц Види Минималистички relojes hombre

759.84
DEN 676.00 -11 %

Пристапност
Во достапна форма


Pendant подарок, ѓердан часовник, ѓердан види, синџир часовници, часовници кварц, модни накит, steampunk pendant, sheampunk види, љубовник подарок, пријател на подарок, детето подарок, деца подарок, момче подарок, девојка подарок. 2016 година pock Карактеристики на Производот :
100% Природата Дрво Случај
Движење Тип : Кварц
Случај Материјали : Дрво
Бендот Материјали : Дрво
Тока Тип : Pin Тока
Кол Дијаметар : Прибл.4.5 cm
Случај Дебелина : Прибл.1.2 cm
Бендот Ширина : Прибл.2.4 см
Бендот Должина : Околу.24.5 cm
(2.54 см=1.00 инчи)
Напомена : види е направен од природно Дрво и е обвиен со рака, па тоа може да има некои природни груби линии и неколку флеки.
Рачно изработени од Вистинско Дрво, Без Боја.
Пакет Содржина :
1 * Дрво Види

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Кварц Рачни Часовници
Кутии & Случаи Материјал:
Нема пакет
Dial Прозорец Материјал Тип:
Пластични
Затворач Тип:
Тока
Случај Дебелина:
12mm
Случај Материјал:
Дрвени
Бендот Материјал Тип:
кожа
Бренд Име:
YISUYA
Бендот Должина:
24.5 cm
Движење:
Кварц
Број На Модел На:
W263201
Стил:
Fashion & Неврзан
Функција:
Никој
Отпорност На Вода Длабочина:
Не водоотпорен
Бендот Ширина:
24mm
Dial Дијаметар:
45mm
Случај Обликот:
Круг