.

4D56T 4D56 D4BH D4BA Цилиндар на Главата Собранието ASSY За Kia Besta Bongo За Hyundai H1 H100 За Мицубиши 2.5 L MD348983 908613

4D56T 4D56 D4BH D4BA Цилиндар на Главата Собранието ASSY За Kia Besta Bongo За Hyundai H1 H100 За Мицубиши 2.5 L MD348983 908613

18959.52
DEN 17064.00 -10 %

Пристапност
Во достапна форма


НАЈДОБАР Квалитет ТУРБО и Делови на Мотор! Топла Продажба !!
Трговија На Големо/Мало , Повеќе Нарачки+Повеќе Попуст !
Повеќе Вистински турбо фотографии,Повеќе увери Шопинг чувство.
Answer : ___________________________ NOTE : Цилиндар на главата можеби имаат многу видови, По нарачка , ве молиме да обрнете внимание за цел порака ,можеби и ние треба потврди модел со вас. Пред цел . Ве молиме внимателно да се утврди дали објектот е одговараат за вашето возило .Ако не можете да сигурни, ве молиме да ни кажете, ние ќе ви помогнат да се разликуваат од нив.можете да ни обезбеди Дел број, ОЕМ број, Моторот модел. Сите овие може да заштедите време за вас.
-
D4 BA D4 BAT D4 BH 4 D56-Т 4 D56 2.5 TD 8v Заврши Цилиндар на Главата Собранието ASSY За Kia Besta Bongo 2476cc 2.5 TD SOHC 8v За Hyundai H1 H100 Galloper Надмине 2476cc 2.5 TD 8v 1998 - За Мицубиши Montero Pajero L300 Canter 2476cc 2.5 TD 8v 1994 - За JAC Насочите 2476 2.5 TD L4 91.10 SOHC 8 Моторот : 4 D56 4 D56-Т D4 BH 2476cc 2.5 TD 8v 22100-42210 22100-42521 22100-42522 22100-42523 22100-42960 22000-42 A20 22100-42000 22100-42421 22100-42200 MD348983 MD351277 MD303750 22100-42961 MR984455 АМЦ# 908 613 Предмет D4 BA D4 BAT D4 BH 4 D56-Т 4 D56 Заврши Цилиндар на Главата Собранието ASSY Примена : За Kia Besta Bongo 2476cc 2.5 TD SOHC 8v За Hyundai H1 H100 Galloper Надмине 2476cc 2.5 TD 8v 1998 - За Мицубиши Montero Pajero L300 Canter 2476cc 2.5 TD 8v 1994 - За JAC Насочите 2476 2.5 TD L4 91.10 SOHC 8 Моторот : 4 D56 4 D56-Т D4 BH 2476cc 2.5 TD 8v OEN Број : MD348983 MD351277 MD303750 22100-42000 1998- 22100-42210 22100-42521 22100-42522 22100-42523 22100-42960 22000-42 A20 22100-42000 22100-42421 22100-42200 MD348983 MD351277 MD303750 22100-42961 MR984455 АМЦ : 908 613 908613 86-0433 D4 BA D4 BAT D4 BH 4 D56-Т За Hyundai H1/H100/Galloper Надмине 2476 2.5 TD L4 91.10 SOHC 8 1994-98 1998- 22100-42210 22100-42521 22100-42522 22100-42523 22100-42960 22000-42 A20 D4 BH За Kia Besta/Bongo 2476 2.5 TD L4 91.10 SOHC 8 908 513 908 613 22100-42000 22100-42421 22100-42200 4 D56 За Мицубиши Montero/Pajero/L300/Canter 2476 2.5 TD L4 91.10 SOHC 8 1994 - MD348983 MD351277 MD303750 D4 BH За JAC Насочите 2476 2.5 TD L4 91.10 SOHC 8 22100-42961 MR984455 ASSY : 908 613 908613
-
Повеќе Цилиндри на Главата на Мицубиши : Автомобил Направи Мотор ОЕМ Бр.

Главните карактеристики

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Бренд Име:
LEKEBOPOWER
Објектот Дијаметар:
90inch
Име На Модел:
4D56T 4D56 D4BH Цилиндар на Главата Собранието ASSY MD351277 908 613
Тип На Објект:
цилиндар на главата
Објектот Ширина:
25inch
Материјал Тип:
алуминиум или челик
Објектот Тежина:
21kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Година:
1998-
Објектот Висина:
46inch
Објектот Должина:
22inch
Зафатнина:
2.5 TD MD303750 22100-42000
Специјални Функции:
делови на мотор
Објектот:
4D56T 4D56 D4BH Заврши Цилиндар на Главата Собранието ASSY
АМЦ #:
908 613 908613
Примена:
За Hyundai H1 H100 Galloper Надмине 2476cc 2.5 TD 8v 1998-
Апликација .:
За Мицубиши Montero Pajero L300 Canter 2476cc 2.5 TD 8v 1994-
Апликација ..:
За KIA Besta Bongo 2476cc 2.5 TD SOHC 8v
Апликацијата ...:
За JAC Насочите 2476 2.5 TD L4 91.10 SOHC 8V
ОЕМ број:
22100-42000 22100-42421 22100-42200 22000-42A20
ОЕМ Број .:
22100-42210 22100-42521 22100-42522 22100-42523 22100-42960
ОЕМ Број ..:
MD348983 MD351277 MD303750 22100-42000 22100-42961 MR984455
моторот:
4D56T 4D56 D4BH 2476cc 2.5 L ТД SOHC 8v