.

DC6V-24V надворешни роторот изградена-во вози brushless серво мотор со висока моќ генератор за исклучување на висок вртежен момент

DC6V-24V надворешни роторот изградена-во вози brushless серво мотор со висока моќ генератор за исклучување на висок вртежен момент

1478.40
DEN 1286.00 -13 %

Пристапност
Во достапна форма


Надворешниот роторот brushless мотор, изработката е многу добар, двојно увезени NMB топката лежишта, изградена-во возење мотор во задниот дел со ладење дупки, 24 V моќ тест е многу тивок, бучава е само 30 децибели, може да се работи за долго време, помалку топлина, Главата тежина од 520 грама, магнет е многу густа, во силни магнетни, на stator е исто така многу дебели. Многу погодна за DIY високо-моќ генератори, Тест на електрична енергија ефикасност е добра, 2500 вртежи во минута диск може да се испрати на 20 V не-оптоварување тековната 0.5 A, 2500 вртежи во минута може да се испрати на напон 12 V оптоварување Тековната максимална 2 A, 2 500 вртежи во минута може да се направи 6 V напон оптоварување Тековната максимална 3А, видливи моќ се уште е многу висок! Ако ви е потребно повеќе енергија, потребно е да се отвори линија за да ја ре-нула груб, магнет исто така, треба да се замени со Nd Fe B, тогаш моќта ефикасност е дури и повисок, но е изменета своите DIY О, нашата продавница е ограничен, не може да ја обезбеди Оваа техничка поддршка, ви благодариме! Ако треба да се отвори зборови, можете да ги урнеме од врвот на хоризонтално ниво, но инсталиран назад кон имајќи е тесна, треба да се полека удар назад, ако не tools да се отстрани.

Главните карактеристики

сертификација:
CCC
Тип:
Микро Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
Commutation:
Brushless
Заштита На Функција:
Експлозија-доказ
Постојана Струја(A):
0.5 A-3А
Излезна Моќност:
W
Напон(V):
6V-24V
Број На Модел На:
дваесет и четири
Употреба:
Брод,Автомобил,Електричен Велосипед,Вентилатор,Дома Апаратот
Ефикасност:
Други
Употреба:
Други