.

RS2205 2300kv РК Трки Летало Мотори Г.С. CCW Мотор Мотор за DIY РК Quadcopter FPV Резервни Делови F20192/3

RS2205 2300kv РК Трки Летало Мотори Г.С. CCW Мотор Мотор за DIY РК Quadcopter FPV Резервни Делови F20192/3

304.80
DEN 280.00 -8 %

Пристапност
Во достапна форма


Сите производи на нашата компанија се прифати продажба на мало, трговија на големо, обичај, етикетирање, ако има било какви барања,ве молиме контактирајте со нас слободно. Ако било какви прашања, ве Молиме порака за нас, но не се отвори расправа, или остави негативни повратни информации.Ви благодариме !
Секој мотор фабриката мора да подлежат на ригорозни динамична рамнотежа тест! 1, Направени од долг живот увезени NMB лежишта; 2, Направени од Јапонија Kawasaki ниско железо загуба силикон челик јадро; 3, Направени на температура од 180 степени N40 UH магнет; 4, Направени на температура од 180 степени кислород-free) бакарна жица ликвидација; 5, CNC обработка на висок квалитет на школка; 6, Висок квалитет на температура од 200 степени силикони жица води; 7, единствен собранието процес, одлична роторот динамична рамнотежа.

Главните карактеристики

боја:
CCW Црвена Капа, CCW Црна Капа
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
РК Делови и Accs:
Моторс
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Алатка Материјали:
Кит класа
Материјал:
Композитен Материјал
Број На Модел На:
RS2205 2300kv РК Трки Летало Моторс
Бренд Име:
ShenStar