.

Шупливи Вратило Лизга Прстен 6 Канал 2A со Дупка дупка Кол.5mm Проводници се лизга прстен за FPV РК UAV Летало Додатоци

Шупливи Вратило Лизга Прстен 6 Канал 2A со Дупка дупка Кол.5mm Проводници се лизга прстен за FPV РК UAV Летало Додатоци

DEN 617.76

Пристапност
Во достапна форма

Шупливи Вратило Лизга Прстен 6 Канал 2 A со Дупка дупка Кол.5mm Проводници се лизга прстен за FPV РК UAV Летало Додатоци Механички Спецификација : - Канал : 6 - Ротирачка брзина : 300rpm - Контакт Материјал : Злато/Златни - Работен век : >=10 милиони револуции(зависи од работата брзина,животна средина) - Релативна Влажност : >=60%RH - Работна температура : -40 C~+80 C - вртежен момент : 0.01 Н. М - Out Кол. : 22mm - Преку Дупка Кол. : 5mm Електрични Спецификации : - Жица спецификација : AWG28 Сребро Тефлон УЛ - Кабел должина : Стандард 200mm - Номинална напон : 380 VAC/DC Струја Оценка : 2 A /Channel - Compressive strength : >=500 [email protected] Hz помеѓу два канали - отпор на Изолација : 1000m Ohm /500 VDC Пакетот вклучува : 1 x лизга прстен

Главните карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
SHUAICHI
Материјал:
Други
РК Делови и Accs:
Други