.

5D DIY Животни Верверица Дијамант Везови Дијамант Сликарство Крстот Бод Слика На Rhinestones Целосна Дијамант Мозаик Колекции Оркестарот

5D DIY Животни Верверица Дијамант Везови Дијамант Сликарство Крстот Бод Слика На Rhinestones Целосна Дијамант Мозаик Колекции Оркестарот

346.08
DEN 235.00 -32 %

Пристапност
Во достапна форма


За Дијамант Сликарство
Дијамант сликарство е нов популарни производи. тоа се повеќе убави она што ќе го видите на сликата, многу светол и неверојатни. Тоа е на висока дефиниција шема, добра текстура и естетското чувство, кој секогаш се доведе во врска со силна визуелна жалба за вас. Уживање и скитници околу тоа истовремено, ќе имате чувство како airplay. Со тоа, ќе добиете и двете, декоративен ефект и DIY забава забава. Едноставно обесени тоа на ѕид, што ќе ја направи вашата соба и вашиот свет неверојатни.
Производ Спецификите и Фото Шоу
Внимание : Нашата Дијамант Сликарство Е Без Рамка,И Тоа Не Е Готов Слика, Што Треба Да Заврши Себе.
Име на производ : Нова генерација DIY дијамант paiting -Рубикова Коцка дијамант Сликарство Крстот Бод
Бренд : MOONCRESIN
Боја Количина : 10-45 Бои.
Функција : Круг дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е 100% фу ќе дијамант везови
Материјал : Нова генерација Круг Смола Дупчење со 447 DMC Бои
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : Комплетна вежба, печатен текстил, алатки.
Производот Се Покаже
За Дијамант, Платно И Алатки
Вобичаено Diy Дијамант Сликарство вклучуваат : смола materialdiamond,HD платно и авторските алатки
Како Да Го Направите Тоа
DIY Дијамант сликарство производството чекори
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.

Главните карактеристики

Големина:
20x25cm Round Drill, 25x30cm Round Drill, 30x40cm Round Drill, 40x50cm Round Drill, 45x60cm Round Drill, 50x65cm Round Drill, 55x70cm Round Drill, 60x80cm Round Drill, 70x90cm Round Drill
Шаблон Тип:
Цртан филм
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Стил:
Европски и Американски Стил
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Бренд Име:
MOONCRESIN
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Надворешното Пакување:
corlored кутија или хартиена кеса
колекции внатрешни детали:
Смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс,Алатки
Објектот нема:
RC7
Употреба:
Househoid Essentials/Декорација
Производство место:
Кина
Број на Бои:
Според сликата
квалитетот на производот:
добро