.

IA-BH125C Батеријата Пакет & USB Полнач (2-Во-1) за Samsung Camcorders HMX-R10 HMX R10 R10B R10BN R10BP R10S R10SN R10SP ...

IA-BH125C Батеријата Пакет & USB Полнач (2-Во-1) за Samsung Camcorders HMX-R10 HMX R10 R10B R10BN R10BP R10S R10SN R10SP ...

DEN 383.52

Пристапност
Во достапна форма

IA-BH125 C Батеријата Пакет & USB Полнач (2-Во-1) за Samsung Camcorders HMX-R10 HMX R10 R10 B R10 BN R10 BP R10 S R10 SN R10 SP ..
Пакетот вклучува : 1x IA-BH125 C дигитални батеријата pack; 1x USB полначот со 30 CM USB кабел.
Батеријата Карактеристики : 100% Компатибилен со оригиналниот производител опрема и полначи информации за Премиум Li-Ion Мобилен Апсолутно нема меморија ефект, така што ќе може да ја полните батеријата во секое време Ниска отпорност на батеријата дизајн 12 месеци гаранција
USB Полнач Карактеристики : Многу корисни и светлина-тежина на уредот да биде во можност да камера полнење на батеријата од власта банка некаде далеку од штекер. Мора да имате. 100% компатибилен со оригиналниот производител опрема и батерии Микропроцесори контрола полнење Overcharge заштита LED индикатори за "Моќ" кога ЦРВЕНО Светло, и "Полнење Целосна" Кога СИНА светлина Влез : DC 5 V±5%; Излез : наизменична СТРУЈА 4.2 V±5% 500m Ah; Поддршка на полнење преку мобилен моќ банка и телефонски адаптер за полнење. Мала тежина, компактни, пренослив.
USB полнач функционира прекрасно со USB адаптерот во штекер. Ние не се обезбеди адаптер, бидејќи во денешно време, секој човек има еден или повеќе интелигентни mobile, како и повеќето од нивните адаптер за излез може да достигне 0.5 A-2 A, тоа е enought да работат на овој полнач. На повисоки излез на вашиот адаптер, толку побрзо ќе може целосно да полначот на батеријата. USB полнач, исто така, функционира прекрасно со мобилен моќ на банките. Usully моќ банки биле изградени со 1А-2 A USB излезен интерфејс. Можете да го користите сите места, но ве молиме да знаат дека повисоки излез, толку побрзо ќе може целосно да полначот на батеријата. И овој usb полнач, исто така, работат со други USB места, како автомобил полнач за Лаптоп, компјутер и како DC 5 V USB места..
Нови 100% ОЕМ Компатибилен Li-Ion Батерија на ВС-BH125 C и USB полнач. Загарантирана да ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ спецификации.

Главните карактеристики

Батерија:
Yes
Број На Модел На:
IA-BH125C Батеријата и USB Полнач
Бренд Име:
RingTeam
боја:
Црна
Тип:
Стандардна Батерија
Употреба:
Камерата