.

DVISI 4pcs NB-4L NB 4L Камера Полнење на Батеријата со USB Двојна Полнач за Canon Дигитални 100 110 30 Е IXY Дигитални 10 SD300

DVISI 4pcs NB-4L NB 4L Камера Полнење на Батеријата со USB Двојна Полнач за Canon Дигитални 100 110 30 Е IXY Дигитални 10 SD300

1236.00
DEN 877.00 -29 %

Пристапност
Во достапна форма

NB-4 L Замена на БАТЕРИЈАТА за Canon Камерите 3.7 V 1200m Ah/Li-ion Карактеристики : 1. Премиум Литиум јонска клетки, Нова Батерија Pack 2. Висока Густина На Енергија , Екстра Долг Живот, Меморија Слободен 3. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери USB ДВОЈНА ПОЛНАЧОТ Карактеристики : Дизајнирани за Canon NB-4 L Батерии Наполнете две батерии истовремено и независно. Со LED индикатори да се покаже секој статус на батеријата. Со микро USB кабел за лесно полнење. Постојан струја контрола за да се спречи во текот-напон, над-полнење, кратки-коло заштита. Мек старт функција за да се избегне штета од големи наплатат струја додека се полни. Prefect за патување и за домашна употреба, Преносни и удобен за носење. Спецификација : Влез : DC 5 V / 2 A(Макс) Излез : наизменична СТРУЈА 4.2 V/800m A(x1) DC 4.2 V/600m A(x2) Материјал : ABS Dimmension : 20x55x75mm Тежина : 66g(0.146 Б) Забелешка : Адаптер не е вклучена. Настава : 1. Внеси 1 или 2 Камера Батеријата со контактот на USB Двојна Полнач. 2. Користење на обезбедениот USB кабел за да го поврзете го USB приклучокот на било 5 V Извор на Енергија. 3. Поврзете го Микро USB приклучок за DC влез порта на Двојна USB Полнач. 4. Кога полнењето, LED Индикатор ќе се покаже црвена, кога целосно наполнета, LED индикатор ќе се претвори зелена.

Главните карактеристики

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
NB-4L
боја:
Бела
Тип:
Стандардна Батерија
Употреба:
Камерата