.

680hp yuchai мотор 500kw голема моќ дизел генератор

680hp yuchai мотор 500kw голема моќ дизел генератор

DEN 999999.99

Пристапност
Во достапна форма


680hp yuchai мотор 500kw голема моќ дизел генератор
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQY550 SGF
Режим на моќ
500 KW
Потрошувачка на гориво
209g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
Yuchai&YC6 T780 L-D20
Моторот знаци
Вбризгување, Природно aspirated ,Создаден*мозочен Удар 108*115
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
550kw
Моторот премиер моќ
500kw
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
Електричен старт
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
Кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP23/IP22
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Главните карактеристики

Номинална Напон:
220v/380v 230v/400v 110v/220v
Номинална Струја:
900A
Номинална моќност:
500kW
is_customized:
Yes
Брзина:
1500/1800RPM
Фреквенција:
50/60Hz
Излез Тип На:
AC Три Фаза
Број На Модел На:
HQY500SGF
Сертификат:
CE/ISO9001/BV/EPA
боја:
Клиенти Барања
Гаранција:
1000 Работни Часови/1 Година
control panel:
lcd control panel
Побудување тип:
Brushless Само-возбуден
Фактор на моќност:
0.8 Lagged
Заштита класа:
IP22/IP23
Ладење метод:
Затворен Круг на Вода за ладење
Изолација Одделение:
H
Генератор излезна моќност:
500kW