.

Европски квалитет Големи можности 20w ласерски означување

Европски квалитет Големи можности 20w ласерски означување

DEN 199200.00

Пристапност
Во достапна форма


Влакна ласерски означување на машина .
ласерски означување машина 20w влакна параметри
Ласерски моќ
10 W/20 W/30 W/50 W ( животен век може да биде повеќе од 100000 часа)
Зрак на квалитетот М2
Ласерска бранова должина
1060-1070nm
Стандард за означување област
110 x 110 mm (70 x 70 мм, 150 150mm x/300x300 за задолжително)
По повод одбележувањето длабочина
≤0.2 мм (Едно време означување длабочина, и зависи од материјалот)
Работната маса
Алуминиум легура работната маса
Работна брзина
7000mm/s
Повтори точноста
±0.003 mm
Мини карактер
0.10 mm
Систем за контрола
Дигитални присутен контролен систем( USB Контролер)
Систем за ладење
Воздух за ладење
Напојување
AC220 V 50 HZ / AC110 V, 60 HZ
Формат поддржан
AI , BMP, PLT, DXF, ЛИНИЈА , PCX, JPGetc.
Моќност
20w
Факултативна колокација
20w/30w/50w влакна ласерски генератор, ротари уред
Нашиот ласер означување машина детали покажува :
Примена на влакна ласерски означување на машина
На влакна ласерски обележувач работи добро со сите видови на метали, пластика, electroplating, метален слој, гума, керамички и така натаму,
и тоа е широко се користи во многу области како пластика притиснете копчето, интегрирани кола, електронски уметност, комуникација производ, бања производ,
очила, види, накит, итн.

Главните карактеристики

Состојба:
Нови
Број На Модел На:
LXF 20W
Бренд Име:
UNICHCNC
CNC или Не:
CNC
работна површина:
150*150/ 175*175/200*200/300*3000
Контрола На Софтверот:
EZCAD
сертификација:
CE
По повод одбележувањето брзина:
12000MM / S
По Повод Одбележувањето Длабочина:
0.05
Workig напон:
220v/50HZ
Ладење На Чекање:
воздух за ладење
CNC или Не:
CNC
По-продажбата:
бесплатна обука во нашата фабрика
клучни wolrds:
ласерски означување