.

Мини Автомобили DVR Камера за видео камера 1080P Full HD Видео, LCD Паркинг G-сензор Ноќ Визија цртичка cam Возило за Патување Датум Снимач

Мини Автомобили DVR Камера за видео камера 1080P Full HD Видео, LCD Паркинг G-сензор Ноќ Визија цртичка cam Возило за Патување Датум Снимач

1193.28
DEN 847.00 -29 %

Пристапност
Во достапна форма

Full HD 2.4"LCD екран со 1080 P Оригинални GT300 Автомобил DVR Цртичка Камера Карактеристики : 2.4 инчен висока резолуција на LCD. Брз заклучување на видео датотеки или отклучите екранот на функцијата. Паркинг мониторинг функција. 4 X дигитален зум. Поддршка HDMI full HD видео пренос. Поддршка ТФ мемориската картичка до 32 GB. Лесна циклус циклус снимка функција. Движење откривање функција. Изгради-во G-сензор функција, може да снима на гравитацијата уреди со покажувач на информации. Јазична поддршка : Кинески, англиски, француски, германски, италијански, Јапонски, португалски, руски, шпански. 1080 P FULL HD резолуција. 120-степен висока резолуција широк агол леќа. Изгради-во литиум батерија, струја : 1 - 2 A, напон : 5 - 12 V, капацитет : 150m Ah Чекори јамка снимање 1.Вртење во јамка снимање во менито. 2.Форматирате картичката во камерата пред да го користите. 3.Исклучување на G-сензор поради високата чувствителност, тоа ќе спаси многу од видеа кои не можат да бидат циклус опфатени, па картичка е исполнет целосно наскоро, тогаш тоа ќе престане видео. Љубезно ве потсетам : 1.АВТОМОБИЛОТ DVR може да биде само на АВТОМОБИЛ кој е на 12 v моќ. Тоа може да изгори На матичната плоча ако информира за коли од 24 v моќ. Ако сакате да ја користите за коли, и ве молиме додадете 24v 12v конвертор.

Главните карактеристики

Sd Мемориска Картичка:
Со 8G Картичка, Со 16G Картичка, Со 32G Картичка, Нема Карта
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Интерфејс:
AV Надвор,USB2.0,HDMI,Micro SD/ТФ
OSD Language:
Кинески (Поедноставен),Руски,Кинески (Традиционалните),Шведски,Француски,Грчки,Германски,Русија,Англиски,Корејски
Чипсет Производител:
Novatek
Видео Формат:
AVI,MPEG-4
Видео Кодот:
MJPG
Батеријата:
Вграден-во
Големина На Дисплеј:
2.4
Собранието На Чекање:
Преносни Снимач
Траење На Батеријата:
12H
Број На Леќи:
1
GPS logger:
Внатрешна
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 10
Оригиналниот Пакет:
Yes
Пиксели:
500Mega
Слики Сензор:
1/3 Боја Cmos
Екранот Размер:
16
Камерата Резолуција:
1920x1080
Макс Надворешна Меморија:
32g
Агол На Гледање:
140°
Рамки Во Секунда:
30
Специјални Функции:
G-сензор,Цикличното Снимање
Бренд Име:
HVIERO
Екран На Допир:
No