.

Xintai 6 поени 40 Инчи Инфраред Екран на Допир Рамка; Multi Touch Screen Ovelray за допир маса, киоск итн

Xintai 6 поени 40 Инчи Инфраред Екран на Допир Рамка; Multi Touch Screen Ovelray за допир маса, киоск итн

7968.00
DEN 6773.00 -15 %

Пристапност
Во достапна форма


Xintai 6 поени 40 Инчи Инфраред Екран на Допир Рамка; Multi Touch Screen Ovelray за допир маса, киоск итн
Инфраред Екран На Допир Панел Работа На Директорот
IR Екранот на Допир е еден допир рамка која е обично инсталиран во предниот дел на екран. Рамката е интегриран со печатени плочки на табла која содржи линија на IR-Led диоди и фото transistors скриени зад рамки на thetouch рамка. Секој од IR-Led диоди и фото transistors) е поставено на спротивната страна за да се создаде мрежа на невидлива инфрацрвена светлина. Рамки штитови на делови fromthe операција
Супер предности за 40 инчи 6 поени IR multi touch screen : 6 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот USB интерфејс, се Вози бесплатно, plug and play Поддршка на 6 точки на допир под windows7, windows8 и Android систем за Поддршка на еден допир под Linux и windows XP Систем Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Инфраред Dual/Multi Touch Основни Карактеристики : 6 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Спецификација
Големина
Општи Големина
15 инчи да се 159 инчен
Се вклопуваат во со
Panel display уред
Перформанси
Допрете Режим
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation)
4096*4096
Линеарноста Грешка
Одговор Брзина
Механички
Метод На Внесување
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект
2.

Главните карактеристики

Пакет:
Yes
Тип:
Инфраред
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Xintai Допир
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
ПОЕНИ-IR-40-6
Големина На Екранот:
40 инчи
Објектот:
екран на допир за комбинирање
Линеарноста Грешка:
помалку од 1,5 mm
одговор брзина:
од 5ms да 16ms
Општи Големина:
15 инчи да се 159 инчен
Метод на внесување:
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект:
2.5 мм Х 2,5 mm
светлина трансмисија:
92%
Оперативен Систем:
windows 7, windows 8, Android, Linux
живот време:
7 години
Стакло:
без стакло