.

18.5 инчи 16:9 (409*230mm) Квалитет 4 wire Resistive LCD Екран на Допир Панел за USB Порт Контролер ETP-MB-R4502UPEG

18.5 инчи 16:9 (409*230mm) Квалитет 4 wire Resistive LCD Екран на Допир Панел за USB Порт Контролер ETP-MB-R4502UPEG

1680.00
DEN 1596.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


18.5 инчи 16 : 9 4 wire Resistive екран на допир панел, со EETI Контролер 5 V USB Интерфејс
Превозот се вклучени :
1 buc* 4 жици resistive екран на допир панел ,
1 buc* EETI usb контролер ( ETP-MB-R4502 UPEG )
1 buc* USb кабел,
1 buc* виножито кабел
Преглед Димензија : 429*253mm
Активна Површина : 409*230mm
Поддршка на Работата системи : Windows/Windows NT4/LINUX/АНДРОИД 1.5-Google/Moblin V2-Intel/DOS/MAC/QNX
Цртеж на Допир Панели :
Цртеж на Контролори :
Спецификации :
Други релативни Големини :
Било други големини за да Можете да контактирате со нас, ние сме производител има 200 цртежи за различни големини.
Екран на допир за Производителот поздрави КОЛИЧИНА Истрага.

Главните карактеристики

Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
OB185K4
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
Obeytec
Тип:
Resistive
Големина На Екранот:
18.5
Допир Технологија:
4 wire resistive
Изградба:
Филмот+Стакло+FPC
Интерфејс:
USB (RS232 Опционално)
Допрете Точка:
Еден Допир
Работен напон:
5.0 V
Површинска цврстина:
Повеќе од 3H
Контролор:
EETI Тајван
Примена:
Одговара за Прикажување
транспарентност:
Повеќе од 80%
Резолуција:
4096*4096