.

ЕУ без данок се Користи за Panasonic 2900mah мобилен 36V само 11,6 Ах Hailong надолу цевка батеријата порта за 36V 250W 300W 350W 500W Електричен Велосипед

ЕУ без данок се Користи за Panasonic 2900mah мобилен 36V само 11,6 Ах Hailong надолу цевка батеријата порта за 36V 250W 300W 350W 500W Електричен Велосипед

DEN 12864.00

Пристапност
Во достапна форма

ЕУ без данок се Користи за Panasonic 2900mah мобилен 36 V само 11,6 Ах Hailong надолу цевка батеријата порта за 36 V 250 W 300 W 350 W 500 W Електричен Велосипед бесплатен превозот
Литиум батерија карактеристики :
1.Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии.Тежината е повеќе полесни
2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе
3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.
4.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја,
во текот-топлина, краток спој .
5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.
Делови вклучени
1 . Литиум Батерија
2. Вграден-во 15 A BMS одбор
3. 42v 2.0 Полнач ( Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU Адаптер можете да го изберете )
Спецификација На Производот
Батеријата Модел
36v само 11,6 ах
Номинален Напон (V)
36v
Номиналниот Капацитет (AH)
Ах само 11,6
Извор Отпор (mΩ)
околу 40
Мобилен Спецификација
3.7 V 2.9 АХ
Мобилен Комбинација
4-паралелно 10-серија
Мобилен Големина
Panasonic NCR18650 PF
Мобилен Количина (паралелно*серија)
40pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
30+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
42v
Номинална Испуштање Струја (A)
15 A
моментален Максимум Испуштање Струја (A)
30 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
15 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
5 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
5hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
2hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
360*92*90mm
Батеријата Тежина
Околу 3,5 КИЛОГРАМИ
Батеријата
500 W
Функција :
1. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2.

Главните карактеристики

Напон:
36v
Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Напон:
36v
Батеријата Напон:
36v
Тип:
Литиум Батерија
Големина:
92*90*360mm
is_customized:
Yes
Стандард Наплатат Струја (A):
2A