.

Бесплатен превозот батеријата 36v 13ah 500w литиум батерија за samsung електрични велосипеди 36v нови hailong батеријата со USB бесплатен превозот

Бесплатен превозот батеријата 36v 13ah 500w литиум батерија за samsung електрични велосипеди 36v нови hailong батеријата со USB бесплатен превозот

DEN 13872.00

Пристапност
Во достапна форма

Бесплатен превозот Samsung батеријата 36v 13ah литиум батерија за електрична велосипеди 36v нови hailong батеријата со USB бесплатен превозот 2 A полнач
Литиум батерија карактеристики :
1.Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии.Тежината е повеќе полесни
2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе
3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.
4.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја,
во текот-топлина, краток спој .
5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.
Делови вклучени
1 . Литиум Батерија
2. Вграден-во BMS одбор
3. 42v 2.0 Полнач ( Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU Адаптер можете да го изберете )
Спецификација На Производот
Батеријата Модел
36v 13ah
Номинален Напон (V)
36v
Номиналниот Капацитет (AH)
12.5 ах
Извор Отпор (mΩ)
околу 40
Мобилен Спецификација
3.7 V 2.6 АХ
Мобилен Комбинација
5-паралелно 10-серија
Мобилен Големина
18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
50pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
30+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
42v
Номинална Испуштање Струја (A)
15 A
моментален Максимум Испуштање Струја (A)
45 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
15 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
5 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
5hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
2hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
360*110*90mm
Батеријата Тежина
Околу 3,5 КИЛОГРАМИ
Батеријата
500 W
Функција :
1. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2.

Главните карактеристики

Напон:
36v
Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Напон:
36v
Батеријата Напон:
36v
Тип:
Литиум Батерија
Големина:
360*110*90mm
is_customized:
Yes
полначот:
42v 2a