.

НИ ЕУ Слободни Данок литиум јонска батерија пакет се користи за Panasonic батеријата пакет 36V 15Ah Hailong 36V 14.5 Ah li-ion батерија 2A полнач

НИ ЕУ Слободни Данок литиум јонска батерија пакет се користи за Panasonic батеријата пакет 36V 15Ah Hailong 36V 14.5 Ah li-ion батерија 2A полнач

DEN 15744.00

Пристапност
Во достапна форма

НИ ЕУ Слободни Данок литиум јонска батерија пакет се користи за Panasonic батеријата пакет 36 V 15 Ah Hailong 36 V 14.5 Ah li-ion батерија 2 A полнач
Литиум батерија карактеристики :
1.Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии.Тежината е повеќе полесни
2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе
3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.
4.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја,
во текот-топлина, краток спој .
5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.
Делови вклучени
1 . Литиум Батерија
2. Вграден-во BMS одбор
3. 42v 2.0 Полнач ( Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU Адаптер можете да го изберете )
Спецификација На Производот
Батеријата Модел
36v 14.5 ах
Номинален Напон (V)
36v
Номиналниот Капацитет (AH)
14.5 ах
Извор Отпор (mΩ)
околу 40
Мобилен Спецификација
3.7 V 2.9 АХ
Мобилен Комбинација
5-паралелно 10-серија
Мобилен Големина
Panasonic NCR18650 PF
Мобилен Количина (паралелно*серија)
50pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
30+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
42v
Номинална Испуштање Струја (A)
15 A
моментален Максимум Испуштање Струја (A)
45 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
15 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
5 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
5hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
2hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
360*110*90mm
Батеријата Тежина
Околу 4.5 КГ
Батеријата
500 W
Функција :
1. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2.

Главните карактеристики

Напон:
36v
Капацитет:
10 - 20Ah
Тип:
Литиум Батерија
Бренд Име:
JSA KAKA
Напон:
36v
Батеријата Напон:
36v
Тип:
Литиум Батерија
Големина:
360*110*90mm
is_customized:
Yes
полначот:
42v 2a