.

Dimollaure Цимет етерично масло 10ml за нега на кожата СПА масажа на телото Мирис светлина Ароматерапијата растенијата етерично масло

Dimollaure Цимет етерично масло 10ml за нега на кожата СПА масажа на телото Мирис светлина Ароматерапијата растенијата етерично масло

210.24
DEN 145.00 -31 %

Пристапност
Во достапна форма


Чиста цимет етерично масло за нега на кожата анти-стареењето антибактериски СПА масажа Ароматерапијата
Производ Ефикасност :
Содржи екстракт од цимет, Одложување на стареењето и да го намалите стресот,Подобрување на двојката чувства,јајниците грижа,Масажа нега на кожата анти-стареењето антибактериски
Повеќе намени :
(1)Лицето За Нега На
Земете 2-5 капки етерично масло додадени тонер или лосион или крем за секојдневна лицето за нега на
(2)За Нега На Коса
5 капки во водата за миење на вашата коса, или пад во шампонот и балсамот се користи во, или директно да се
масажа на главата
(3)Целата Bady Нега
Земете 4-6 капки етерично масло да се приклучат на масажа на телото крем за тело масажа
(4)Заштита На Животната Средина
Тоа може да биде парфем спреј во животната средина
(5)Бања&Спа
Додадете соодветна количина на етерични масла во када, бања за 15-20 минути, така што телото може да биде релаксирана
(6)Нога Нега
Земете 3 до 6 капки етерично масло во топла вода, нозете се впие 10-15 минути, го намалите стресот, да го промовира циркулацијата на крвта, физичката кондиција
(7)Ароматерапијата миење на устата
Се 2-3 капки етерично масло во вода, миење на устата 10-15 секунди, отстранување наслаги, имајте на ѕвонење свежи
(8)Ароматерапијата
Во ароматерапијата инструмент со додавање на 5-6 капки етерично масло, може да се прочисти воздухот, смирувачки релаксација
.

Главните карактеристики

НЕТО-WT.:
10ml
Тип На Објект:
Етерично Масло
Состојка:
Цимет
Бренд Име:
Dimollaure
GZZZ:
YGZWBZ
Етерично Масло Тип:
Чисто Етерично Масло
сертификација:
GZZZ
Број На Модел На:
29
Земја/Регион на Производство:
Кина
is_customized:
Yes
НЕТО-WT.:
10 ml
Користат За:
СПА Масажа Ароматерапијата за нега на Кожата
Се применува на кожата:
Погоден за сите видови на кожа
Рок На Траење:
3 Години