.

Познатиот Бренд Чиста Природна Ароматерапијата Масло Нане Moisten Грлото Отстрани Halitosis Ублажување На Чешање Релаксираат Спиење

Познатиот Бренд Чиста Природна Ароматерапијата Масло Нане Moisten Грлото Отстрани Halitosis Ублажување На Чешање Релаксираат Спиење

1775.04
DEN 1047.00 -41 %

Пристапност
Во достапна форма


2635529371785850 100% Чисто Растително Масло Нане
За Производот
Пеперминт Етерично Масло е добиено од Mentha X piperita L. и припаѓа на Labiatae семејството, исто така познат како на нане. Во ароматерапијата, овој кул и свежи етерично масло може да инспирира на мозокот, се зајакне духот и да го подобрат вашето внимание; дали може да се направи на кожата се чувствуваат кул, се разредува кожата црвена, олеснување на иритација и чешање. Во прилог, тоа им помага да се ослободат colonic спазам, мигрена, синузитис и градите здив, подобрување на функцијата на дигестивниот систем.
① Пеперминт етерични масла за ментален замор и депресија имаат добар ефект, освежување, возбудлива размислување и да се фокусира на улогата на внимание. Тоа им помага да се ублажат симптомите, како што се сува кашлица, синус конгестија, астма, бронхитис, пневмонија, туберкулоза и колера. Тоа им помага да се ублажат симптомите на студенило, страв, главоболка, мигрена, нервите депресија, вртоглавица и слабост.
② За дигестивниот систем, пеперминт етерични масла за многу болести имаат ефикасноста, вклучувајќи ги и возбудата на жолчната кеса и да се промовира жолчката секреција. Тоа помага при лекување на стомачни грчеви, грчеви, варење, colonic грчеви, гастроинтестинални надуеност и мачнина и гадење, но, исто така, се ослободат забоболка, нога болка, ревматизам, neuralgia, мускулите и менструални болки.
③ Пеперминт етерично масло може да се користи за ублажување на иритација на кожата и чешање, но, исто така, може да помогне во губење на кожа, црвена, со анти-воспалителни ефект. Тоа може да се третираат дерматитис, акни, ringworm болест, scabies и pruritus, има ефект на спречување на изгореници, додека улогата на кул кожата .(Т ips : употребата на пеперминт етерични масла во мали дози е не-токсични и не-иритирачки. Но, поради тоа што содржи составот на ментол, па се обрне внимание на нејзината чувствителност. Тоа ќе се стимулира кожата и мукозните мембрани, па се искористи времето да се држат настрана од очите. Не користите деца unde r 7 години за време на бременоста.

Главните карактеристики

Бренд Име:
Растенијата Подарок
Етерично Масло Тип:
Чисто Етерично Масло
Број На Модел На:
Horsemint масло
Состојка:
100% чисто растителна етерични масла
Тип На Објект:
Етерично Масло
козметика на efficacies:
/, намалувањето пора, лифт зацврстување, blackhead, акни отстрани
етерично масло тело:
ублажување на главоболка лековито
кожата козметика функција:
Чистота
козметика функција:
смири смирување, употребата на сила, влага, кожата
козметика лековито функција:
степени навлажнувачки
лесна главоболка козметика на efficacies:
лек за настинка
козметика efficacies:
пукната, другите, анти-навремено, антибиотик анти-воспалителни
белење на козметика efficacies:
Навлажнувачки
Ефикасноста:
Придавам Влогови, Хидриран Исчезнат, Брчки