.

Филтер за воздух за Lexus LS460 USF40 / LS600 / LS 460 / RX 450 , 2012 Camry 2.5 L (хибридни Електрични) 17801-38010 #SK153

Филтер за воздух за Lexus LS460 USF40 / LS600 / LS 460 / RX 450 , 2012 Camry 2.5 L (хибридни Електрични) 17801-38010 SK153

DEN 418.08

Пристапност
Во достапна форма


Модел
ЗА LEXUS
Make Model Enigne CCKWCylinder Type Yearparameter
ЗА LEXUS
ЗА LEXUS LS (UVF4_, USF4_) 2006 / 04-
LS (UVF4_, USF4_) 460 1 UR-FSE 4608 280 8 Салон 2006-
LS (UVF4_, USF4_) 460 1 UR-FE 4608 255 8 Салон 2008-
LS (UVF4_, USF4_) 460 1 UR-FSE 4608 270 8 Салон 2009-
LS (UVF4_, USF4_) 460 AWD 1 UR-FSE 4608 270 8 Салон 2008-
LS (UVF4_, USF4_) 600h 2 UR-FSE 4969 290 8 Салон 2007-
ЗА LEXUS RX (GYL1_, GGL15, AGL10) 2008 / 12-
RX (GYL1_, GGL15, AGL10) 450h 2 GR-FXE 3456 183 6 Затворени Off-Road Возило, 2008-
RX (GYL1_, GGL15, AGL10) 450h AWD 2 GR-FXE 3456 183 6 Затворени Off-Road Возило, 2008-

Главните карактеристики

Бренд Име:
SAFIL
За Возило Брендови/Модел:
Lexus
Lexus Модел:
LS460
Производителот Дел Број:
17801-38010
Објектот Должина:
269
Објектот Ширина:
181
Објектот Висина:
35
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
филтер хартија
Специјални Функции:
engin филтер за воздух
Другиот Дел Број:
17801-38010
Осветленост Дел Број:
17801-38010
Земја/Регион на Производство:
Кина
Објектот Тежина:
0.5kg