.

Оригиналниот EMAX Babyhawk 85mm Микро Brushless FPV Трки Летало - PNP ВЕРЗИЈА БЕЛА

Оригиналниот EMAX Babyhawk 85mm Микро Brushless FPV Трки Летало - PNP ВЕРЗИЈА БЕЛА

DEN 4847.04

Пристапност
Во достапна форма

PNP (Plug-n-Play) Комбо ВКЛУЧУВА : -EMAX Сите-во-Едно Камера и VTX 25 MW CMOS -EMAX Femto F3 Flight Controller/PDB одбор со изграден во 5v регулаторот -EMAX Куршум 6 A BLHeli 2 S-4 S Plug-In-ESCs -EMAX 1104 5000kv Brushless Мотор -EMAX 2.3" Пропелери -EMAX 85mm Моделирани PC Пластична Тело/Рамка -EMAX 85mm Моделирани PC Пластични Моторни Чувари **Само треба pwm, ппм, sbus подготвени Радио Приемникот да ја направат лета! ТЕЖИНА : Babyhawk + 2.3" Пропелери = 60g Babyhawk + 2.3" Пропелери + Моторни Чувари = 68g Babyhawk + 2.3" Пропелери + 2 S 300mah lipo = 78g Babyhawk + 2.3" Пропелери + Моторни Чувари + 2 S 300mah lipo = 86g Предлог на батеријата : 2 S 300 Mah 35 C Батеријата големина : Должина : 66mm Ширина : 20mm heigth : 15.8 mm

Главните карактеристики

Бренд Име:
RCMOY