.

HDMI Кабел Адаптер Конвертори 270/90 степени Агол HDMI Машки да HDMI Женски за 1080P hd телевизор Кабел Адаптер Конвертор Extender

HDMI Кабел Адаптер Конвертори 270/90 степени Агол HDMI Машки да HDMI Женски за 1080P hd телевизор Кабел Адаптер Конвертор Extender

47.52
DEN 40.00 -16 %

Пристапност
Во достапна форма


HDMI Кабел Адаптер Конвертори 270/90 степени Агол HDMI Машки да HDMI Женски за 1080 P hd телевизор Кабел Адаптер Конвертор Extender
Карактеристики :
1. На аглеста HDMI адаптери се избегне свиткување HDMI кабли и олеснување на притисокот врз HDMI порти за да се зголеми животниот век на вашиот уред и HDMI кабел.
2. Целосно во согласност со најновите HDMI стандард, овие десен агол и лев агол HDMI адаптери се способни да се носат зголемен проток на HDMI 2.0 во 18 Gbps.
3. Поддршка за Враќање Аудио Канал (ARC), HDMI Ethernet Канал (ХЕЦ), 48 Малку Длабоко Боја, 32 канал аудио, HDCP, Dolby True HD 7.1 аудио и 3 D видео.
4. Поддршка резолуции до 4 Kx2 K (UHD), вклучувајќи 4096x2160, 3840x2160, 2560x1600, 2560x1440, 1920x1200, и 1080p.
5. Злато позлатен конектори се спротивстави на корозија и да се обезбеди ригидност.
Спецификации :
- Конектор 1 : HDMI (Тип А) Машки
- Конектор 2 : HDMI (Тип А) Женски
- Ги поддржува резолуциите на 4096x2160, 3840x2160, 2560x1600, 2560x1440, 1920x1200, 1080p и др
- Го поддржува некомпресирани дигитални 7.1, 5.1 или 2 аудио канали
- Го поддржува 3 D и Етернет
- Се работи добро со проекти како што се проектори или мал простор за LCD/плазма инсталации
Големина На : Прибл. 3 x 2 x 1.6 см/1.18 x 0.79 x 0.63 во (L*W*H)
Пакет Содржина :
1 x HDMI Адаптер

Главните карактеристики

Должина:
Бренд Име:
Rondaful
Пол:
Машко-Женски
Број На Модел На:
HDMI Конвертори
Конектор A:
HDMI
Конектор Б:
HDMI
Тип:
HDMI Кабли
верзија:
HDMI 1.4
Примена:
Компјутер,Проектор,Телевизија
Пакување:
Polybag
Надворешниот Дијаметар:
1.18 x 0.79 x 0.63in (L*W*H)
оклопна:
Не-Заштитени
Пакет:
No
Пакет:
Пакет 1
Функција:
Никој
Тип На Објект:
hdmi адаптер
функција 1:
HDMI Машки да HDMI Женски
Карактеристика 2:
90 степени HDMI Конвертори
функција 3:
270 Степен HDMI Адаптер
карактеристика 4:
Поддржува 1920x1200, 1080p и др
Карактеристика 5:
Поддржува 3D и Етернет
Функција 6:
1.18 x 0.79 x 0.63 во (L*W*H)
Карактеристика 7:
за проекти Конвертори
Функција 8:
Поддршка Audio Return Channel