.

НОВИ Врвот NX4 DSD Преносни USB DAC DSD Декодер Засилувач Слушалки AMP XMOS-XU208 DAC ES9038Q2M Чип Засилувач Црна/Sliver

НОВИ Врвот NX4 DSD Преносни USB DAC DSD Декодер Засилувач Слушалки AMP XMOS-XU208 DAC ES9038Q2M Чип Засилувач Црна/Sliver

DEN 7679.52

Пристапност
Во достапна форма

НОВИ Врвот NX4 DSD Преносни USB DAC DSD Декодер Засилувач Слушалки AMP XMOS-XU208 DAC ES9038 Q2 M Чип Засилувач Црна/Sliver
Спецификација
DSD : PCM768,DSD512
DSD : Мајчин,DOP
Аналоген влез : 1 x 3,5 мм(споделам со аналоген излез)
Аналоген излез : 1 x 3,5 мм(споделам со аналоген влез)
Headphone излез : 1 x 3,5 мм
Време на репродукција : Приближно 28 часа (само слушалки amp)
Околу 7.5 часа (USB DAC + слушалки amp)
Headphone излез : 293m W
Нарушување : 0.0009% (140m W)
Стекнат : 0d B.8.8 d B
Бучава кат : 2.5 ув 6.5 ув
293m W x 2 @ 32Ω
114m W x 2 @ 300Ω
Декодирање SNR : 119d B
16-32bit / 44.1-768k HZ DSD64-DSD256 Dop DSD64-512 (мајчин)
Нето тежина : Околу 155g (единица само)
Димензии : Прибл x 11 CM 6.8 CM x 1.4 CM
Соодветен приклучок за Слушалки Отпорност : 16-300Ω
Контакт со нас на :
* Ако имате било какво барање, ве молиме не двоумете се да не контактирате во прво време,ние ќе ви помогнат и да го реши вашиот проблем во рок од 24 часа.
* Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори што е можно поскоро.
* Гаранцијата се за замени само,било каков проблем, ве молиме љубезно ве молиме ни e-mail frist,ние ќе ја прифати вашата советува & барање.
Плаќање :
1. Можеме да го прифатиме T/T ,Зачувам и Western Union и Пари со Цел,на најдобар начин е директно онлајн плаќање,можете да изберете за себе.

Главните карактеристики

боја:
Sliver, Црна
DSD (Директен Стрим на Дигитални):
Yes
Излез Тип На:
Микро-USB,ЛИНИЈА ОД (АУДИО ИЗЛЕЗ),USB
Јачина На Бучава Сооднос:
119
Пакет:
Yes
Тип:
Мини Засилувач
Излезна Моќност:
293mW x 2
Тип На Текст:
LINE IN (AUDIO IN),Микро-USB,USB
Вградената Батерија:
Yes
Управување со проектен циклус:
Yes
Тело Материјал:
Алуминиум
Bluetooth:
No
Оперативна Засилувач Чипови Модел:
XMOS-XU208
WIFI:
No
Се Препорачува Слушалки Максимална Отпорност:
251-300 Ohm
Број На Модел На:
NX4 DSD
Димензии (WxHxD):
11x6.8x1.4 см
DAC Модел:
ES9038Q2M
Бренд Име:
Врвот
Канали:
2 (2.0)
боја:
Црна/Sliver
Тип:
Headphone засилувач+USB DAC