.

SLE 4428 Контакт IC Голем Чип - Бела ПВЦ Smart Картичка 30mil Сјајни За ACR38U BMC Читателот Писател - 10Pcs / Пакет

SLE 4428 Контакт IC Голем Чип - Бела ПВЦ Smart Картичка 30mil Сјајни За ACR38U BMC Читателот Писател - 10Pcs / Пакет

408.00
DEN 306.00 -25 %

Пристапност
Во достапна форма


SLE 4428 Контакт IC Голем Чип - Бела ПВЦ Smart Картичка 30mil Сјајни и филм Површинскиот Слој За Z ebra Некој - 10 Pcs / Пакет
Клучните карактеристики на Sle4428 Чип Картичка Име на Производ : FM4428/SLe4428 контакт IC картичка Чип : FM4428/SLe4428 ISO 7816 во Согласност подлога локации 1024*8 малку EEPROM организација бајт-мудро решавање Неповратни бајт-мудро напишете заштита на најниско 32 адреси (бајт 0-31) 32*1 малку организација на заштита меморија 2-жица линк протокол Одговор за да го ресетирате според ISO стандард 7816-3 Програмирање време од 2,5 г по бајт и за бришење и пишување најмалку 10000 напишете/избрише циклуси за задржување на Податоци > 10 години Програмабилни Безбедносен Код (PSC) На податоци, пишува само по точно 3-бајтен PSC Димензии : CR80 86 x 54mm Дебелина : 0.76 mm Материјал : ПВЦ, ПЕТ Картичка Површина : Мат/ сјаен финиш Домување : Ламиниране Оперативни Температура : -20 до +60°C Stockage Температура : -20 до +65°C пакување : 20 компјутери по внатрешен кутија SLE4428 - Голем Чип - Контакт IC Smart ПВЦ Картички .30 Мили CR80 (Standard Кредитна Картичка Големина) Овој оглас е за Smart ПВЦ Картички кои имаат Голема Големина Чип - ако сте во потрага за мали димензии чип - ве молиме погледнете на мојот објект SLE 4442 и SLE 5542 Технички Детали : главните карактеристики на SLE4428 се : Синхрони протокол за комуникација, ISO 7816 компатибилен EEPROM големина е 1,024 бајти подели во следниве области : 25 бајти за картичка производителот на податоци 2 бајти за оној што ја издал картичката референца 4 бајти за картичка за идентификација податоци 990 бајти за главниот корисник на податоци 3 бајти за грешка контра и да се картичка таен код на областа за Пристап до меморијата е заштитена од 3 бајтен тајна шифра за податоци пишуваат само - Слободен Читање на Податоци (освен PIN) - Одговор за да го ресетирате според ISO 7816/3 стандард - задржување на Податоците е до 10 години - Не е реверзибилна бајт-мудро напишете заштита на најниско 32 адреси (бајт 0 ?31) - 20 степен целзиусови степени - 50 степен целзиусови степени работен опсег Дополнителни Информации : Smart ПВЦ Картички работа со сите големи картичка принтери, вклучувајќи : За Evolis За Фарго - Отпечатоци исклучително добро со HDP5000 За Magicard За Зебра За Податоци Картичка Секоја ID Принтери со користење на стандардни CR80 ПВЦ Картички НЕ работи со Мастило за Печатач Misc Информации : Тип на Производ : ПВЦ Картичка - SLE 4428 Медиуми Големина : CR80 - 3.

Главните карактеристики

Чип Капацитет:
1K / 1024 бајти
Големина:
85.5*54*0.80 +- 0.04mm/CR80 standard
Контури:
ISO Картичка
Број На Модел На:
SLE4428
моќност:
Пасивни Картичка
Чип Вид:
Контакт IC Card
Признавање На Чекање:
Читање-пишување
Бренд Име:
XCCRFID
Фреквенција:
4MHZ
Компатибилен:
FM4428 SLE5528 Чип