.

Кориснички Име Океан Животните Mural Налепници Делфини Цвеќиња Меурчиња Винил Ѕид Decals за Детска Соба Бања

Кориснички Име Океан Животните Mural Налепници Делфини Цвеќиња Меурчиња Винил Ѕид Decals за Детска Соба Бања

330.72
DEN 294.00 -11 %

Пристапност
Во достапна форма


ПРЕПОРАЧЛИВО
Ве молиме запомнете дека ефектот сликата е само за референца, и бидете сигурни дека за да се провери ѕидот налепница големина внимателно пред ставање на ред.
Овој DIY налепница, може да се држиме како што сакаш, или од што се однесуваат на нашиот ефект слика! Ве молиме дозволете ни да знам името што сакате да се покаже на налепници по купувањето
H ож да се Користи
Чекор еден : Стави на трансфер филм на врвот на ѕидот налепница, тогаш гребење на површината на моделот со картичка повторно и повторно;
Чекор два : Сече на парчиња, ако е потребно. Отсечени екстра делови;
Чекор три : Излупете исклучување на преносот филм нежно од лист хартија, да го залепите на ѕидот, и гребење на површината на моделот повторно;
Чекор четири : Излупете исклучување на преносот филм нежно од ѕидот налепница.
N OTE :
Во случај на воздушен меур се случува, ѕиркаат со игла;
За големи големина ѕид налепница, 2 или повеќе лица се должни да се држиме совршено;
Бидете сигурни да се применуваат налепница со мазна површина, НЕ текстура еден. Тоа НЕ е препорачливо да се држиме за позадината.
Поради различната резолуција на секој компјутерски екран, боја разлика често се случува.

Главните карактеристики

боја:
Црна, Сина, Сива, Зелена, Розова, Виолетова, Црвена, Бела, Жолта, Кафе, Кафена, Светло Сива, Среден Син, Небото Сино, Јоргованот
Големина:
50x90cm
Шема:
Авион Ѕид Налепница
Број На Модел На:
my066
Тема:
Животните
Класификација:
За Ѕид,За Плочка,Мебел Налепници
Стил:
Цртан филм
Сценарија:
Ѕид
Спецификација:
Single-piece Package
Бренд Име:
APONI
Материјал:
Винил
Услуга Живот:
10 години важи за внатрешна
Функција:
еколошки / водоотпорен / fadeless
Функција:
Дневна соба / Остатокот соба /Детска соба / бојадисана / Store/
Техника:
Резба Исклучителна