.

5Pin 1x4 4 Копчињата Копче на Тастатурата Тастатура Breadboard Модул за Arduino DIY за ПОЛНЕЊЕ на Универзал за Наставната програма за Матура и Експеримент

5Pin 1x4 4 Копчињата Копче на Тастатурата Тастатура Breadboard Модул за Arduino DIY за ПОЛНЕЊЕ на Универзал за Наставната програма за Матура и Експеримент

DEN 54.72

Пристапност
Во достапна форма


Опис :
1.Големина : 37*15*11mm
2.Коло И Интерфејс Принцип Слика :
Пакет :
1 PC*1x4 4 Копчиња Копчето 5 Pin Тастатурата Тастатура Breadboard Модул за DIY Arduino

Главните карактеристики

DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
diymore
Број На Модел На:
012418
ОЕМ:
diymore