.

20x CNBTR 1 Метар Thermocouple К Тип на Кабел Сонда Сензори со Мини Адаптер

20x CNBTR 1 Метар Thermocouple К Тип на Кабел Сонда Сензори со Мини Адаптер

1286.40
DEN 965.00 -25 %

Пристапност
Во достапна форма


20x Thermocouple К Тип на Кабел Сонда Сензори 1m со Мини Адаптер
1 Метар Мини Приклучок Thermocouple К Тип На Кабел Сонда Сензори За К-Тип Thermocouple Кабел Thermocouple К Тип К Тип На Кабел Функција : 1.Секој производ е единствен Производство Дел Број етикета на внатрешниот пакет кој докажува тоа е квалификуван,кои вклучуваат Дел Број,Број на Моделот и инспекција датум информации; 2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот,ве молиме да ни обезбеди Производство Дел Број за проверка,профитот ќе биде загарантирана. 3.1 Метар К Тип Thermocouple Кабел 4.Температурата На Работа : -50-700°C 5.Може да се компатибилни со TM902 C/TES1310 Метар за да го користите 6.Овозможува формирање и свиткување на thermocouple,нема потреба да се грижите за ризикот од пукање Температурата на работа : -50-700°C Сонда Материјал : метал и пластика Должина на Кабел : 1m Бренд име : CNBTR Кабел Внатрешна Изолација : Fiberglass Конектор : К Вид Мини-Приклучок Тежина : 220g Пакет вклучуваат : 20 x К Тип Thermocouple кабел

Главните карактеристики

Бренд Име:
CNBTR
Број На Модел На:
Други
DIY Материјали:
Металугрија
Излез Тип На:
Други
Сондата Материјал:
метал и пластика
Должина на кабел:
1m
Кабел За Внатрешна Изолација:
Fiberglass
конектор:
К Вид Мини-Приклучок