.

Бесплатен превозот 10 Начин напон на Тековниот модул 0-3.3 V/5V/10V/15V до 4~20mA Multi-channel сигнал за пренос модул

Бесплатен превозот 10 Начин напон на Тековниот модул 0-3.3 V/5V/10V/15V до 4~20mA Multi-channel сигнал за пренос модул

2405.76
DEN 2261.00 -6 %

Пристапност
Во достапна форма


Бесплатен превозот 10 Начин напон на Тековниот модул 0-3.3 V/5 V/10 V/15 V до 4~20m A Multi-channel сигнал за пренос модул
Опис на производот : Напон на тековниот модул може да се 0-3.3 V / 0-5 V / 0-10 V / 0-15 V / 0-24 V напонски сигнал во 4-20ma / 0-20m A тековната сигнал; Во процесот на коло сигнал на пренос напонски сигнал ќе бидат како пренос на далечина се зголемува и ослабен, употребата на моменталниот пренос за да се избегне сигнал за слабеење. Карактеристики на производот : 1, на напон 7 V ~ 30 VDC (напон мора да биде поголем од напонот што треба да се конвертира). 2, треба да се конвертира напонски сигнал 0 ~ 2.5 V, 3.3 V, 5 V, 10 V, 15 V, 24 V. ве молиме потврдете го опсегот треба пред место со цел ,или ние ќе ги испрати 0-10 V стандардно 3, на излез тековната 4-20ma или 0-20m A. ве молиме потврдете го овој опсег што треба или ќе испрати 4-20 MA стандардно. 4, нула и целосна скала може да се прилагоди (potentiometer на вредноста). 5, со изолација, не-оптички изолација. 6 модул големина : 10.6 * 6.7 cm Влез и излез линеарна равенка : напонот што треба да се конвертира е линеарна со излезна струја. Линеарна равенка се одредува според нула усогласување и прилагодување на опсегот. На две точки се дефинира права линија. На две точки се нула вредноста точка и приспособување спектар соодветно. Iout = K * V + б. На пример : конвертирате 0-10 V на 4-20m A, две точки се (0.4) и (10.20) Од кои може да се утврди линеарна равенка I = 1.6 * V +4. Производ инструкции : 1 : Напојување : добиете модул за напојување напонот (3.3-30 V) поврзани со VCC тогаш позитивен напон, GND негативен напон. 2 : Zero : напон сигнал да се конвертира во 0 V, се приспособат на нула potentiometer така што излезна струја е 4ma. Прилагодување на potentiometer knob е најдобро да се користи лепило за фиксно. (На пример, прилагодување канал 2, кратки-коло канал 2 напон на текст (IN2) и заеднички терминал (COM)) и да се прилагоди на каналот 2 zeroing potentiometer да се направи канал 2 тековната излез (Iout2) излезна струја блиску до 4m A) 3 : Опсег : напонот на сигналот треба да се конвертира во саканата полн обем на напонот (како на пример 3.

Главните карактеристики

Пакет:
SMD
Тип:
Регулатор На Напон
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
напон на Тековниот модул
Бренд Име:
custom-souring
Состојба:
Нови