.

Мали Стил!Мини Ноќно гледање HD Камера CMOS 1200TVL 10led HD видео надзор мониторинг за Безбедност на Надзор Метал микро vidicon заградата

Мали Стил!Мини Ноќно гледање HD Камера CMOS 1200TVL 10led HD видео надзор мониторинг за Безбедност на Надзор Метал микро vidicon заградата

1298.40
DEN 662.00 -49 %

Пристапност
Во достапна форма


Б ecause на временската разлика, ве молиме слободно шопинг. ~o(∩_∩)o~ Посебни околности цел оставете порака за да ми каже, јас ќе одговор да ви ~o(∩_∩)o~
N ote : 800tvl и 1200tvl чипови не се исти. Чип е различен. 1200tvl Имаат IR-НАМАЛУВАЊЕ на, боја е подобро, ефектот е повеќе од јасно. 800 TVL не додадете IR-НАМАЛУВАЊЕ на
Ние може да ги според вашиот превозот адреса, изберете соодветен транспорт канал.
Кина пост воздух парцела/или Швајцарската пост воздух парцела, итн.
Ние ќе се обезбеди нормален ред на стоката + обезбеди следење на формално транспорт начин! ви благодариме
Пакувањето се вклучени : 1 X 800 TVL(or1200tvl) Камерата
Пакувањето се вклучени : 1 X 1200 TVL/800 TVL
Високиот квалитет на камерата е дизајниран за видео надзор. Ние усвојување на најновата технологија на сензори и возачи, нивните карактеристики се значително висок, анти-притискање е силна, богата и реалистични бои, висока стабилност, е широко се користи во затворен, отворено, ден и ноќ. Тие се со мала тежина, лесно и лесен за употреба.
Главни карактеристики :
- 3.6 MM
- 1200/800 TVL висока резолуција.
- мини осветлување 0.01 лукс.
Висока чувствителност, ниска потрошувачка на енергија.
- скенирање фреквенција, PAL/CCIR : 50 hz, NTSC/ОВЖС : 60 hz.

Главните карактеристики

Сензор Големина:
1/4
Хоризонтална Резолуција:
800TVL, 1200TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Фокус:
3.6 mm
Агол На Гледање (Степен):
90°
Број На Модел На:
SN-335c
Технологија:
Инфраред
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Потрошувачка На Енергија(W):
20W
Висока Дефиниција:
Никој
Сензор:
CMOS
Поддржани Оперативни Системи:
No
Леќа (mm):
12mm,6mm,8mm,2.8 mm,3.6 mm
IR Растојание(м):
15 милиони
Стил:
Мини Камера
Мрежен Интерфејс:
Никој
Инсталација:
Вградени
Тип:
Аналогна Камера
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
Напојување(V):
12V/2A
боја:
Црна
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Димензии (L x W x D)(mm):
види опис
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Минимална Осветлување(Лукс):
види опис
Аудио Излез:
Надворешна врска
Постои пакет:
меурчиња кутија
Агол На Гледање (Степен):
1/4
материјал квалитет:
Метал
Може да се прилагоди:
Да!Добредојдовте да контактирате со
Стандардната Боја:
Црна