.

HQCAM Аудио Sony CCD 600TVL Поддршка микрофон Најдобра Цена Микро Видео Надзор Мали Мини Куршум Безбедносна камера Камера за видео надзор

HQCAM Аудио Sony CCD 600TVL Поддршка микрофон Најдобра Цена Микро Видео Надзор Мали Мини Куршум Безбедносна камера Камера за видео надзор

1440.00
DEN 1296.00 -10 %

Пристапност
Во достапна форма


Карактеристики На Камерата :
Слика Сензор : 1/3" Sony HAD CCD
Хоризонтална Резолуција : 600 TVL
Мин. Осветлување : 0.1 Лукс (F1.2)/ 0 Лукс За IR
Сигнал Систем : NTSC/PAL
Леќи на камерата : 3.6 mm
Камерата Тип : Внатрешна
Монтажа : Ѕид/Cell
Напојување : DC12 V/75 MA
Спецификација На Камерата :
Слика Сензор 1/3" Sony Super HAD CCD Хоризонтална Резолуција 600 TVL Чувствителност (F1.2) 0.1 Лукс (Боја) 0.001 Лукс (Б/W) Леќа 3.6 mm Ефективни Пиксели (H x V) NTSC : 768(H) * 494(V) ПАЛ : 752(H) * 582(V) Електронски Shutter Speed 1/50~1/100,000 Секунди 1/60~1/120,000 Секунди Скенирање Систем 2 : 1 Interlace Синхронизирање систем INT/LL Избор на Фреквенција Хоризонтална : 15.625 KHz Вертикална : 50.00 Hz Видео Излез 1.0 Vp-p~75 Ohm S/N Сооднос >60d B (AGC Исклучен) Боја На/Автоматскиот Избор се Здобијат со Контрола НИСКО / СРЕДНО / ВИСОКО / ИСКЛУЧУВАЊЕ на Балансот на Белата боја ATW / AWB / ПРИРАЧНИК (1800 К~10500 К) Назад Светлина Надомест BLC / HSBLC / АВТО за Приватност Функција за вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Движење Откривање вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ НА Оперативни Услови на Температура : -10 C ~ +50 C, Влажност : 30 ~ 90% Проценти RH Напојување 12 V DC Потрошувачка на Енергија ЦД-а НА : 0.5 A Max
Answer : ___________________________ Note : * ве Молиме одберете PAL или NTSC Правилно зависност од вашата земја
*Само 3.6 mm/12mm достапни, defaultly брод 3.

Главните карактеристики

Сензор Големина:
БЕЗ Адаптер, ЕУ Адаптер, АУ Адаптер, велика БРИТАНИЈА Адаптер, НИ Адаптер
Хоризонтална Резолуција:
600TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm, 8mm, 12mm, 16mm
Агол На Гледање (Степен):
90°
Бренд Име:
HQCAM
Аудио Излез:
1CH РКА
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Технологија:
Pinhole
Број На Модел На:
СЕДИШТЕТО-175171539
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01
Сензор:
ccd
Димензии (L x W x D)(mm):
76*20mm
Поддржани Оперативни Системи:
No
Стил:
Мини Камера
Висока Дефиниција:
960P HD
Мрежен Интерфејс:
Никој
IR Растојание(м):
NO
Напојување(V):
DC12V
Сензор Бренд:
SONY
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Тип:
Аналогна Камера
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
боја:
Црна
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Леќа (mm):
3.6 mm
cctv леќа:
3.6 mm
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Стил:
Мини Камера
Големина:
75*20mm
Извор На Енергија Снабдување:
DC12V,факултативна 5V
Сензор:
1/3 Sony HAD CCD
Хоризонтална Резолуција:
600TVL
is_customized:
Yes
Бродови Од:
Кина
Аудио:
поддршка микрофон