.

407166 407165 чип Aficio СП 100e за Lanier СП 100SFe За Savin СП 100SUe За Ricoh 112SU 100LA Тонер Кертриџ Ресетирате чипови

407166 407165 чип Aficio СП 100e за Lanier СП 100SFe За Savin СП 100SUe За Ricoh 112SU 100LA Тонер Кертриџ Ресетирате чипови

DEN 144.00

Пристапност
Во достапна форма

407166 407165 чип Aficio СП 100e за Lanier СП 100 SFe За Savin СП 100 SUe За Ricoh 112 SU 100 LA Тонер Кертриџ Ресетирате чипови
1.печатач : чип за Ricoh Aficio SP100/SP100e/SP100 SF e/SP100 SU e/100 SF/SP100 LA/за Ricoh Aficio SP100/SP100e/SP100 SF e/SP100 SU e/SP112 SF/SP112 SU чип тонер чип
2.тонер чип за Ricoh 407165/за Ricoh 407166 /за Ricoh СП 100 LA чип
3.принос : Б.К.-1.2 К
4.боја : Црна чип 5.НДК wechat/whatsapp/мобилен : 0086-13576261899
6.фото е за референца
7.Skype : sherryhuang000001
Информации За Производот
кертриџ модел верзија страница боја печатач модел
целиот свет 1.2 К ЦРНА за Savin SP100 SU e/за Savin SP100 SF e/за Savin SP100 SUe/за Savin SP100 SFe/за Savin SP100e/за Lanier SP100 SU e/за Lanier SP100 SF e/за Lanier SP100 SUe/за Lanier SP100 SFe/за Lanier SP100e/за Ricoh Aficio SP100 SU e/за Ricoh Aficio SP100 SUe/за Ricoh Aficio SP100 LA/за Ricoh Aficio SP100 SF/за Ricoh Aficio SP100 SF e/за Ricoh Aficio SP100 SFe/за Ricoh Aficio SP100e/за Ricoh Aficio SP100/ЗА RICOH Aficio SP112 SU/
ЗА RICOH Aficio SP112 SF
Основни информации
Квалитет
Строга квалитетот на тестирање за контрола на квалитет, неисправни го оценувате помалку од 0,3%.
Garantee
100% враќање и 1 : 1 замена, ако било defecitve
OEM услуга
Развивање на чипови врз основа на користени ОЕМ чипови што се предвидени
Важно :
Сите наши чипови се најновите firmare(верзија), и слободни на патент проблем
Важно :
Јас . Firware :
Сите наши чипови се најновите firmare(верзија), и слободни на патент проблем
II . Имајте на ум кога инсталирате чипови :
Ве молиме да не?т инсталирате чипови кога тонер е помал ( или тонер не е целосна,или кога постои многу отпад тонер во прав ). И инсталирате на чип кога електрична енергија е исклучете!
II . Најдобар Инсталација на чипови :
1.Земете поврзани со кертриџ кој треба да го замени чип.

Главните карактеристики

Тип:
Кертриџ Чип
Применливи Опрема:
Мулти-функционални Печатач
Структура:
Тонер Кертриџ
Компатибилен Бренд:
RICOH
Број На Модел На:
за Lanier СП 100SFe За Savin СП 100SUe За Ricoh 112SU 100LA
Бренд Име:
INTERFIT
тип на производ за Печатач/Копир/MFP:
сосема нов тонер кертриџ чип,нов тонер чипови,нов печатач чипови
функција за печатење/копир/photocopier:
407166 407165 чип Aficio СП 100e за Lanier СП 100SFe
бои/боја:
Црна за компатибилен нови laserjet принтер тонер кертриџ
страница принос/page Капацитет/печатење живот:
Б.К.-1200 страници @5% покриеност стапка од А4
Печатач/Копир/MFP compatiblity Модел:
за Lanier СП 100SFe За Savin СП 100SUe За Ricoh 112SU 100LA
печатач/копир/MFP поврзани со индустријата:
За Ricoh 112SU 100LA Тонер Кертриџ Ресетирате чипови
НДК пакување:
Најголемиот дел Пакување ,НЕУТРАЛЕН ПАКУВАЊЕ,Анти-статички торба за пакување
НДК Сертификација:
ISO9001/ISO14001/UAS/CNAS/MSDS/CO/CE/SGS/CQC
печатач/Копир/MFP/Photocopier модел:
за Lanier СП 100SFe За Savin СП 100SUe За Ricoh 112SU 100LA
Тонер кертриџ модел /ОЕМ тонер код 1:
за Ricoh 407165/за Ricoh 407166 /за Ricoh СП 100LA