.

TOFOCO Нов Дигитален Аудио Декодер 5.1 Аудио Опрема DTS/AC-3/6CH Дигитален Аудио конвертор LPCM Да 5.1 Аналоген Излез 2.1 DVD PC

TOFOCO Нов Дигитален Аудио Декодер 5.1 Аудио Опрема DTS/AC-3/6CH Дигитален Аудио конвертор LPCM Да 5.1 Аналоген Излез 2.1 DVD PC

1740.96
DEN 1219.00 -30 %

Пристапност
Во достапна форма


TOFOCO Нов Дигитален Аудио Декодер 5.1 Аудио Опрема DTS/AC-3/6 CH Дигитален Аудио конвертор LPCM Да 5.1 Аналоген Излез 2.1 DVD PC
Опис :
Овој Дигитален Аудио Декодер Користи 24-битна аудио DSP, 96 KHz дигитални корисници, и 192 KHz/24bit ADC и DAC. Поддршка за Dolby Digital AC-3 Dolby Pro Logic, DTS, управување со проектен циклус и други дигитални аудио формат извор декодира, различни од звук поле и реприза резултати на два начини на слушање, 5.1 аналоген аудио излез, автоматски ќе работат со различни засилувач и звучници за да се добие различни звучни ефекти, лесно да се поврзете многу забава уреди кои со оптички и коаксијален дигитален сигнал и аналогните излезни сигнали (како што се : set-top кутии, HD играчи, Blu-ray DVD, ЗА PS2, ЗА PS3,ЗА XBOX360)
Функција :
Се конвертира DTS/AC3 извор digital audio да аналогни 5.1 аудио или стерео аудио излез
Аналогни стерео (L / R) сигналите по дигитална обработка чип се справи со конвертирате во аналогни 5.1 канал излез
Мулти-канален аудио влез (SPDIF , Коаксијален, Стерео)2 x SPDIF текст, 1 x Коаксијален Текст, 1 x Стерео
Аналогни 5.1-канал или stereo output (Стерео излез
Спецификација :
Влез : 2 x Optical, 1 x Коаксијален, 1 x Аудио
Излез : 1 x CEN/ SW, 1 x FL/FR, 1 x SL/СР, 1 x USB
S/N : 120db
Стерео посебна диплома : 80db(1 KHZ)
Бучава фрекфенција : 200u V
Се симулираат фрекфенција : 2.

Главните карактеристики

Должина на кабел:
ЕУ приклучок, приклучете НИ се
Пакет:
Yes
Тип:
Кабел Адаптер
Бренд Име:
TOFOCO
Број На Модел На:
nqdn09B71220
Производи Статус:
Акции
Примена:
Мултимедијални