.

24 Pin 0.5 mm FPC/FFC PCB конектор приклучок адаптер одбор,24P рамен кабел се прошири за LCD екран интерфејс

24 Pin 0.5 mm FPC/FFC PCB конектор приклучок адаптер одбор,24P рамен кабел се прошири за LCD екран интерфејс

600.00
DEN 540.00 -10 %

Пристапност
Во достапна форма


24 pin 0.5 mm FPC/FFC PCB конектор приклучок адаптер одбор,24 P рамен кабел се прошири за LCD екран интерфејс
FPC/FFC 4-60 P штекер се широко се користи во автомобил DVD, автомобил GPS навигација, преносни DVD, CD-ROM, MP3, PDA, лаптоп компјутер, точка читање машина, repeater , дигитални камери, принтери, скенери, моќност засилувач стерео, videophone, каси, контрола на систем за комуникации и компјутерска периферна опрема, итн.

Главните карактеристики

Пакет:
5 КОМПЈУТЕРИ, 20 КОМПЈУТЕРИ, 100 ПАРЧИЊА, 500 КОМПЈУТЕРИ
Бренд Име:
SITOMESIA
Број На Модел На:
FPC0.5-24P
pin:
24
Теренот:
0.5 mm
Стандард:
ROHS
Поврзете тип:
Downlink(дното поврзете)
Се движат тип:
Флип-отворен поклопец
Примена:
FPC, Осветлување
Тип:
FFC/FPC приклучок Адаптер одбор